Simone Pianigiani: "her Maçi Kazanip Taraftarimizin Desteğini Alacağiz"

12.10.2012

Simone Pianigiani: "her Maçi Kazanip Taraftarimizin Desteğini Alacağiz"

Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sport’s Arena’da, Avrupa Ligi’ndeki ilk maçına çıkan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Baş antrenörü Simone Pianigiani, maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

"Euroleague’in çok önemli bir organizasyon olduğunu herkes biliyor. Bu akşamki atmosfer çok iyiydi. Şu an için fizik olarak iyi değiliz. Ama oyuncularımız ilk maça çok iyi baktılar ve olması gerektiği gibi davrandılar. İyi mücadele ettiler. Sahayı iyi koştuk, tempomuzu bir dakika bile düşürmedik. Çünkü Takımımızın mantalitesi bu.. Tüm enerjimizi sahaya yansıtmak zorundaydık. Son çeyrekte bazı eksiklerimiz vardı. Topu çok fazla paylaşmadık ama biz bu enerjimizi tamamen sahaya yansıtırsak, her maçı kazanacağız ve taraftarımızın desteğini alacağız."

Khimki karşısında Takımımızın, 80 sayı yemesine de değinen Baş antrenörümüz Simone Pianigiani, "Özellikle ilk çeyrekte ve son çeyrekte fazla sayı yedik.  Belki bunun nedeni yeni kurulan bir takım olmamız olabilir. Yeni bir takımla, Avrupa Ligi’nde mücadele etmenin heyecanı vardı. Bunun yanı sıra Khimki, birbirini daha iyi tanıyan sporculardan kurulu, yani geçen seneki takımlarıyla devam ediyorlar. Son çeyrekte ise yorgunluktan dolayı istenilen seviyede değildik. Ancak bu tempoda oynadığımız zaman daha da fazla sayı yememiz normaldir" dedi.

Baş antrenörümüz Simone Pianigiani, oyuncularımızın savunma ve hücum açısından iyi işler yaptığını, hakemlerin de iyi maç yönettiğini belirterek, 20 sayıyla maçın en skorer ismi olan Emir Preldzic’in de maçın ritmini değiştirdiğini söyledi.