Simone Pianigiani: "maçi Üstün Götüren Taraftik"

19.12.2012

Simone Pianigiani: "maçi Üstün Götüren Taraftik"

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız Başantrenörü Simone Pianigiani, karşılaşmayı üstün götüren taraf olduklarını belirterek, "Galatasaray bize göre daha avantajlıydı. Şartlar itibariyle. Ancak maçı üstün götüren taraftık" dedi.

Maçın ardından yayınca kuruluşa açıklamalarda bulunan Simone Pianigiani, "Galatasaray sezona bizden daha avantajlı başladı. Sezona Euroleague baskısı olarak başlamadılar. Yeni ve tecrübeli oyuncularla başladılar. Şu an için eşit seviyedeyiz. Biz maçın çoğunu iyi götürdük ama son çeyrekte ritmi kaybettik. 40 dakika boyunca aynı performansı göstermek zordur ama güzel bir maç oldu" açıklamasında bulundu.

Son dönemde takımımızın yükselen performansını da değerlendiren Pianigiani, "Hep zamana ihtiyacımız olduğu söylüyorum. Her gün biraz daha gelişmek gerekir. Oyuncuların performansından memnunum. Beklentiler her zaman en üst düzeyde. Zorlu bir sezon geçiyor. Takım olarak bir arada olamadık. Zorlu bir Euroleague'den çıkıp TOP 16'ya kaldık. Yaşamamız gereken süreci yaşıyoruz" şeklinde konuştu.

Oyuncuların saha içindeki performanslarına da değinen Simone Pianigiani, "Tek tek değil de genel olarak konuşmak isterim. Her maçın farklı gidişatı olur. Bu maçta ve diğer maçlarda da olduğu gibi farklı oyuncular kendini gösterir. Takım olarak oynamak bizim için çok daha önemliydi" diye konuştu.