Simone Pianigiani:"madrid'deki İlk 30 Dakika Gibi Oynamaliyiz"

06.12.2012

Simone Pianigiani:"madrid'deki İlk 30 Dakika Gibi Oynamaliyiz"

Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Simone Pianigiani, Panathinaikos maçının zorluk derecesine dikkat çekerek; bu maçının tamamında, R. Madrid ve Khimki maçlarının ilk 30 dakikalık bölümlerinde oynadıkları gibi oynamaları gerektiğini söyledi.

THY Euroleague A Grubu 9. hafta maçında, 7 Aralık Cuma günü deplasmanda Yunanistan’ın Panathinaikos takımıyla karşılaşacak olan Fenerbahçe Ülker’de Başantrenör Simone Pianigiani, Resmi İnternet Sitemize açıklamalarda bulundu.

Panathinaikos karşısında deplasmanda oynamanın zorluğuna işaret eden Pianigiani, "Panathinaikos’a karşı oynamak her zaman zordur. Özellikle de ev sahibi oldukları bir maçta bu daha da zor olacaktır" dedi.

Top 16 için kalan 2 maçta 1 galibiyete daha ihtiyaç duyduklarını belirten İtalyan teknik adam, "Önümüzde iki maç var ve bir galibiyete daha ihtiyacımız var. Yarın, maçın ilk saniyesinden itibaren sistemimizi uygulamamız gerekiyor. Bizim, evde oynama avantajımızla önde götürdüğümüz maçtan biraz daha farklı olacak bu maç. Panathinaikos’un sistemi de oturmuş durumda ve kendi sahalarında daha iyi çözümler üretebiliyorlar. Zihinsel olarak bir adım daha atmamız gerekiyor. Tüm maç boyunca, Madrid’deki ilk 30 dakika ya da Khimki’deki ilk 30 dakika gibi oynarsak, o zaman Atina’da son saniyeye kadar mücadele edebiliriz" ifadelerine kullandı.