Sindirim Sistemi Ve Denge Bozukluğu Şikayetleri Var

30.05.2012

Sindirim Sistemi Ve Denge Bozukluğu Şikayetleri Var

Yapılan tetkiklerde bazı değerlerinin yüksek çıkması üzerine, bugün sabah saatlerinde Metris Cezaevi'nde Şişli Etfal Hastanesi'ne sevk edilen ve bu nedenle Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda bugün görülen Tarihi Davanın 17. duruşmasına katılamayan Başkanımız Aziz Yıldırım'ın sindirim sistemi ve denge bozuklu şikayetleri olduğu bildirildi.

Yönetim Kurulu Üyemiz ve Başkanımızın doktorlarından Mustafa Serdar Arkan, Şişli Etfal Hastanesi'nden katıldığı FB TV'nin canlı yayınında, Başkan Aziz Yıldırım'ın sağlık durumu hakkında bilgiler verdi.

Mustafa Serdar Arkan, "Zaten Başkanımızın uzun zamandır şikayetleri vardı. Biz kendisini detaylı tetkikler ve hastaneye yatması konusunda ikna etmeye çalışıyorduk. Ama bu süreçte daha aktif olmak istediği için bunu reddediyordu. Ama bugün bazı tetkiklerin kötü çıkması üzerine yatmayı kabul etti. Tetkikler halen sürüyor. İnşallah sağlığı daha iyi olur ve daha da açıklığa kavuşur" dedi.

Başkanımız Aziz Yıldırım'ın durumu hakkında, "Ağırlıklı olarak sindirim sistemi ve denge bozukluğu şikayetleri var.Ayrıca kendisinde kontrolsüz bir diyabet var. Burada kendisine beyin MR'ından, batın bölgesi MR'ına; şeker tetkiklerine kadar tüm tetkikler yapılacak. Birkaç gün burada kalması gerekir. Zaten tüm tektiler de bu sürede ancak biter" ifadelerini kullanan Arkan, sağlık problemleri olmasına rağmen Başkanımızın moralinin iyi olduğunu belirterek, "Birlik ve beraberliğin devam etmesini istiyor. Ancak benim için önemli olan sağlığı. Onun için gerekenler yapılacak. Şimdilik beklemedeyiz. Kontroller yeni başladı. Bu konuda ayrıntılı bilgi vereceğiz" diye konuştu.