Sivasspor Maçi Hazirliklari Başladi

17.12.2012

Sivasspor Maçi Hazirliklari Başladi

Fenerbahçemiz, Ziraat Türkiye Kupası gruplarında, 19 Aralık Çarşamba günü, Sivasspor ile Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynayacağı maçın hazırlıklarına, Can Bartu Tesisleri’nde bugün öğle saatlerinde yaptığı ve basına kapalı gerçekleştirilen antrenmanla başladı.

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman yönetimindeki antrenman saat 11.00’de başladı ve 1 saat 20 dakika sürdü. Dün akşamki Galatasaray maçının on birinde başlayan oyuncularımız, rejenerasyon çalışmalarıyla antrenmanı tamamladı. Diğer oyuncularımız ise üst sahada,  koşu ve ısınma hareketleriyle başladıkları antrenmanı 2 ayrı grup halinde gerçekleştirdikleri 5’e 2 top kapma ve pas çalışmalarıyla sürdürdü. Antrenman, dar alanda yapılan 4 minyatür kaleli maçla noktalandı.

Kuyt’ın adalesinde kanama ve kısmi yırtık var

Sol arka alt adalesinde sertleşme bulunan Semih Şentürk tedbir amaçlı olarak antrenmana çıkmadı. Dünkü Galatasaray maçının 77. dakikasında sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan Hollandalı oyuncumuz Dirk Kuyt’ın, Göztepe Medical Park Hastanesi’nde bugün MR’ı çekildi. Sol arka üst adalesinde kanama ve kısmi yırtık tespit edilen Kuyt’ın tedavisine başlandı.

Sivasspor maçı hazırlıkları, 18 Aralık Salı günü yapılacak antrenmanla tamamlanacak. Can Bartu Tesisleri’nde saat 17.00’de başlayacak bu antrenman, basın mensuplarına kapalı gerçekleştirilecek.