"skorun Ön Plana Çiktiği Bir Maç Oldu"

15.07.2011

"skorun Ön Plana Çiktiği Bir Maç Oldu"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, bu tip maçlarda skordan ziyade sahada sergilenen oyunun konuşulması gerektiğini ancak bugün skorun ön plana çıktığını ifade etti.

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, "İlk yarıda daha fazla pozisyon bulan taraf biz olmamıza rağmen ilk 40 dakikayı 4-0 geride tamamladık. İlk Twente ilk ayrı 5 kez geldi 4’ünü gole çevirdi diyebilirm. Ancak ikinci yarıda bunun tam tersi oldu. İkinci yarı Twente daha fazla atak bulan taraftı ancak biz 2 gol kaydettik. Maçta 4-0 geriye düşmek ne kadar olumsuz bir sonuç olsada ardından 3 gol bulup, skoru 4-3’e taşımakta o kadar güzel bir sonuç. Hatta Gökhan’ın son dakikalardaki şutu gol olsa idi maç 4- 4 eşit likle tamamlanacaktı. Bu tip maçlarda skordan ziyade sahada sergilenen oyunun konuşulması gerekirdi ancak bugün skor ön plana çıktı" diye konuştu.

Orhan ve Sezer’in performansı ile ilgili soru üzerine Aykut Kocaman, "Henüz yorum yapmak için erken. Ama iki oyuncu da kaliteli oyuncu. Bugün de özverili bir şekilde oyunlarını sahaya yansıttılar" dedi.

Maç esnasında oyuncuların yaptığı bireysel hatalar ile ilglili soru üzerine Aykut Kocaman, "İsim vererek konuşmak yanlış olur. Bazı hatalar olabilir. Sakatlığı devam eden oyuncularımız var. Önümüzdeki maçta buna benzer bir kadro ile sahaya çıkacağız" dedi.