"sonuna Kadar Hakettik"

22.05.2011

"sonuna Kadar Hakettik"

Kaptanımız Alex de Souza, ligin ikinci yarısında çıkışa geçerek çok önemli bir seri yakaladıklarını ve şampiyonluğu sonuna kadar hak eden bir takım olduklarını söyledi.


Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Alex de Souza, "Benim için, takım için zor bir sezon geçirdik. Sezon başında büyük sıkıntılar yaşadım, bireysel olarak tartışıldım ama birkaç ay analizi yaptıktan sonra 'En iyi cevabı saha içerisinde verebilirim' diye düşündüm. Çalışmama devam ettim ve kendimi kanıtladım. Takımla birlikte çıkışa geçerek şampiyonluğa ulaştık" dedi.


Şampiyonluk sevinci ile ilgili soru üzerine Alex, "Şu anki sakin görüntümün altında fırtınalar kopuyor. Kafamdan bin bir film geçiyor. Sıkıntılı zamanlar yaşadığımda yanımda olanlar bilir yine sakindim. O zamanlar eşim yanımda olmasa burada olmayabilirdim. Bazı şeyleri kanıtlamam gerekiyordu. Sakin gözüksem de içinde büyük sevinç yaşıyorum" diye konuştu.


Fenerbahçe'nin ligin ikinci yarısındaki gösterdiği performans içinse Alex, "İkinci yarı namağlup takım var. Bursa maçında tartışılan penaltı pozisyonu vardı. O verilse 18'de 18 yapan bir takımdan bahsedecektik. 17 yıllık futbol hayatımda bu kadar yıpranılan bir sezon hatırlamıyorum. 9 puan geriden geldik. İkinci yarıda nağmağlup bir takım ve şampiyonluğu sonuna kadar hak eden bir takım" ifadelerini kullandı