Spahija:"cantu'yu Yenecek Güç Ve Kaliteye Sahibiz"

15.11.2011

Spahija:"cantu'yu Yenecek Güç Ve Kaliteye Sahibiz"

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Baş Antrenörü Neven Spahija, Euroleague’de karışlaşacakları Bennet Cantu’yu yenmek için yeterli güç ve kalitelerinin olduğunu söyledi.

Neven Spahija, THY Euroleague A Grubu 5. hafta mücadelesinde Fenerbahçe Ülker ile Bennet Cantu arasında 16 Aralık Çarşamba günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak maç öncesi resmi internet sitemize açıklamalarda bulundu. Spahija "Beko Basketbol Ligi’nde çok zorlu bir kayıptan sonra Euroleague’de çok güçlü bir takıma karşı oynamamız gerekiyor. İtalyan liginde başarıları istikrarlı olan Cantu’yu yenmek için yeterli gücümüz ve takim olarak kalitemiz var. Daha iyi basketbol oynayarak kazanmamız gerekiyor. Cantu çok iyi bir takim, umut ediyorum ki bütün özelliklerimizle onları yenebiliriz" dedi.

Kaya Peker: "Avrupa’da seriyi sürdürmek istiyoruz"

Zorlu maç öncesi resmi internet sitemize açıklamalar yapan oyuncumuz Kaya Peker ise "Türkiye Ligi’nde çok kötü bir mağlubiyet aldık. Bunu Euroleague’e asla yansıtmak istemiyoruz. Türkiye Ligi’nde toparlanacağımıza eminim.Ama Avrupa Ligi’nde her maç çok kritik. Her galibiyet bizi üst tura taşıyacaktır. Su anda bir galibiyet serisi yakaladık. Cantu maçıyla ve bundan sonraki maçlarla bu seriye devam etmek istiyoruz" diye konuştu.