02.10.2011

Spahija: "daha İyi Oynamaliyiz"

Basketbolda THY Avrupa Lig'inde mücadele eden Türk ve Yunan takımlarını karşı karşıya getiren "Two Nations Cup" turnuvasında Olympiakos'a 88-78 yenilen Fenerbahçe Ülker'de antrenör Neven Spahija, takımının ortaya koyduğu mücadelen memnun kalmadı.
Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Hırvat antrenör,sakatlıklar ve geçen hafta geçirdikleri yoğun maç trafiği nedeniyle turnuva zamanlamasının kendileri için iyi olmadığını belirterek, "Öncelikle rakibimizi tebrik ediyorum, bizden iyi oynadılar. Bahanelerden çok hoşlanmam ama bu turnuva bizim için kötü bir zamanda oldu. Kısa süre içerisinde antrenmandan çok maç oynadık. Ancak şu anda oynadığımızdan daha iyi oynamamız gerekiyor. Soyunma odasında da söyledim, bugün yaşadığımız zorluklar olmasa Fenerbahçeli hiçbir oyuncu böyle oynayamaz. Fenerbahçe Ülker'de geleceklerini sağlamlaştırmak ve kalmak istiyorlarsa bu şekilde oynamamalılar" dedi.
Fenerbahçe Ülkerli oyuncu Erbil Eroğlu da karşılaşmaya iyi başlamadıklarını dile getirerek, "Hücumda ve savunmada basit hatalar yaptık. Dengeyi ilk periyotta kaybettik. Sonuç olarak rakibimiz farkı yakaladı. Basit hatalar yaptığımız için oyundan koptuk" ifadelerini kullandı.