06.12.2013

Sporcularimiz Oylarinizi Bekliyor

FIBA, 2013 yılının sporcuları oylaması başladı. Fenerbahçemizden 4 sporcumuz bu yarışmada FIBA tarafından aday gösterildi.
 
 
Avrupa basketbolunun resmi internet sitesi www.fibaeurope.com 6 Aralık 2013 Cuma günü başlattığı ve 31 Ocak  2014 Cuma gününe kadar sürecek olan oylamaçerçevesinde dört kategoride yılın sporcularını seçiiyor. 
 
 
Erkekler, kadınlar, genç erkekler ve genç kadınlar kategorilerindebaşlatılan oylamada Fenerbahçemiz için forma giyen sporcularımız da adaylar arasında yer alıyor. Oylama sayfasında sporcuların genel durumları ve performansları hakkında da bilgi veriliyor.
 
 
Erkek sporcular kategorisinde adaylardan bir tanesi Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın başarılı isimlerinden Bojan Bogdanovic. Bogdanovic, bu kategoride gerek Avrupa’nın gerekse NBA’in ünlü isimleri ile mücadele ediyor. Kadınlarda ise Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın önemli isimlerinden Birsel Vardarlı, bu yarışta ülkemizi ve Fenerbahçemizi temsil eden isimlerden biri oldu. 
 
Genç Erkek Basketbol bölümünde ise Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızdan Kenan Sipahi bu yarışa girmiş durumda. Sipahi, kendisi gibi genç ve başarılı isimleri geride bıraktığı takdirde yılın sporcusu olabilecek. Genç Kadınlar Basketbol oylamasında ise Fenerbahçemizden Olcay Çakır adaylar listesinde yer alıyor.
 
 
Bu oylama çerçevesinde Fenerbahçemiz 4 grupta da sporcularımızla temsil ediliyor. Oylamaya katılmak isteyen taraftarlarımız aşağıdaki linklere tıklayarak oylamaya katılabilirler:
 
 
2013 Yılın Sporcusu – Erkek
 
 
2013 Yılın Sporcusu – Kadın
 
 
2013 Yılın Sporcusu – Genç Erkek
 
 
2013 Yılın Sporcusu – Genç Kadın