Stadimizda 15 Bin Koltuk Yenileniyor

30.05.2012

Stadimizda 15 Bin Koltuk Yenileniyor

2011-2012 Futbol Sezonunun sona ermesinin ardından Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda başlayan bakım ve onarım çalışmaları kapsamında, Fenerium Üst ve Maraton Üst tribünlerindeki 15 bin koltuğunu yenilenmesi işlemi sürüyor.

Bakım ve onarım çalışmaları dahilinde ilk olarak çimler kumlama ve havalandırma işleminden geçirildi, ardından da sahanın çim özelliğini yitirmiş bölgelerinde yeni çim ekimi ve yenileme çalışmaları yapıldı.

Stadın tribünlerdeki koltuk yenileme işlemi ise halen sürüyor. Taraftarlarımızın daha konforlu bir ortamda maç izlemesi amacıyla, Fenerium Üst ve Maraton Üst tribünlerindeki tüm sabit koltuklar, daha önce Sarı ve Lacivert tribünlerde kullanılan katlanabilir koltuklarla değiştiriliyor. Fenerium Üst Tribünü’ndeki tüm sabit koltuklar söküldükten sonra, sıva ve boya işlerinin ardından, katlanabilir koltuklar bu tribüne monte edilmeye başlandı. Maraton Üst Tribünü’nde ise eski sabit koltukların sökülmesi işlemi halen devam ediyor. Temmuz ayının ortalarında tamamlanacak bu çalışma sonunda, 15 bin koltuğu yenilenmiş Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda, sabit koltuklar sadece kale arkası trübünlerinde kalacak.