Stadyum Ve Arena 2013 Fuari, Fenerbahçe Ülker Sports Arena'da Yapildi

22.05.2013

Stadyum Ve Arena 2013 Fuari, Fenerbahçe Ülker Sports Arena'da Yapildi

Her yıl düzenli olarak yapılan Stadyum ve Arena Fuarı bu yıl, aynı zamanda 2020 Olimpiyatları’na da aday şehir olan İstanbul’da Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena’da gerçekleştirildi.

Fenerbahçe Ülker Sports Arena’nın ev sahipliğinde yapılan Stadyum ve Arena 2013 Fuarı’na, Genel Sekreterimiz Talat Yılmaz, Fenerbahçe Ülker Sports Arena Müdürü Shane Chalmers ve ESSMA Genel Sekreteri Dimitri Hugyer’in yanı sıra birçok ülkeden çok sayıda davetli de katıldı. Yeni inşa edilen Arena ve Stadlar ile bunların yapımında yer alan firmalar da toplantıya katıldı. Barkovizyon gösterimi ve konuşmaların da yapıldığı Stadyum ve Arena 2013 Fuarı’nda ev sahibi olarak konuklara hitap eden Genel Sekreterimiz Talat Yılmaz, şu şekilde konuştu.

 “Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, Olimpiyatlara ve Milli takımlara çok sayıda sporcu gönderdiğimiz için mutluyuz. Camia olarak İstanbul’un 2020 Olimpiyat adaylığını destekliyoruz ve 2020 Olimpiyatları’nın İstanbul’da yapılacağına olan inancımız yüksektir. Bu konuda destek veriyoruz ve daha fazla destek verilmesini de istiyoruz. Fenerbahçe Spor Kulübü, stadını devlet desteği olmadan yenilemiştir. Şu an bu Fuarın gerçekleştirildiği salon da Ülker ile yapılan bir anlaşma ile Kulübümüze kazandırılmıştır. Bu bağlamda sponsorluğun önem derecesi ortaya çıkmış bulunmakta. Fenerbahçe camiası tesisleşmeye önem vermekte ve tesisleşme için de elinden gelen her çalışmayı yapmaktadır. Düzce’nin Kayaşlı ilçesinde Topuk Yaylası Tesisleri’ni yaptık. Bildiğiniz üzere Takımlarımız kamp çalışmalarını Avrupa’nın çeşitli Ülkerlerinde yapıyorlar. Ancak bu tesisin Türk sporuna kazandırılmasıyla büyük bir gelişme yaşandığını görüyoruz. Hem Kulübümüz hem de diğer kulüpler burada konaklama ve kamp yapma imkanı bulmaktadır. Bir başka konu da bütün tesislerimizin tek bir çatı altında olmasıdır. Bütün branşlarımızı Pendik’teki araziye taşımayı düşünüyoruz ve bunun için de gerekli çalışmaları, görüşmeleri yapıyoruz. Fenerbahçe, spor kulübü olmaktan çok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet etmeyi amaç edinmiştir. Tesisler kamu malıdır ve kar amacı gütmeyen kuruluşlardır. Bu anlamda yapılacak kalıcı ürünler bizleri mutlu eder. Türkiye Cumhuriyeti olarak da Tesisleşme anlamında her geçen gün büyük bir mesafe kat etmekteyiz. Atletizm pistleri, Spor Salonları, futbol sahaları vb. gibi sportif yatırımlar yapılmaktadır. Sizlerle bu fuarda bir arada olmaktan dolayı mutlu olduğumu söyleyerek, sizlere hoş geldiniz diyorum.”

Gerçekleştirilen toplantı ve barkovizyon gösterilerinin ardından stantları gezen konuklar, firmalardan bilgiler de aldılar.