Stoch: "ayrilmayi Aklimdan Bile Geçirmedim"

14.06.2012

Stoch: "ayrilmayi Aklimdan Bile Geçirmedim"

Kulübümüz ile sözleşme yenileyen Slovak oyuncumuz Miroslav Stoch, ayrılmayı hiçbir zaman aklından geçirmediğini, Fenerbahçe’de olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Sözleşmesini uzatmasının ardından FB TV’ye bir röportaj veren Miroslav Stoch, Fenerbahçe’nin bu yılkı hedefleri ve Kuyt transferi ile ilgili görüşlerini de açıkladı.

Çok fazla düşünmedim

İlk olarak sözleşme yenilemesiyle ilgili düşüncelerini dile getiren Stoch, "Kontratımı uzattığım için çok mutluyum. Kulübümüz bana bu teklifle gelince ben de çok fazla düşünmeden evet dedim. Önümüzdeki sezon, geride bıraktığımız sezondan daha başarılı olacağız. Ben burada olmaktan çok mutluyum. Kulübümüz, taraftarlarımız imkanlar, şehir, kulüp içinde çalışanlar, kulübün içindeki ortam, benim çok fazla düşünmememi sağlayan nedenlerdi. Teklifler vardı, çok şey yazıldı çizildi. Kontratım devam ederken yeni teklif geldi. Buna evet derken çok fazla düşünmedim açıkçası" dedi. Basında kendisiyle ilgili transfer haberleri çıkınıca taraftarların oldukça üzüldüğünün hatırlatılması üzerine ise Stoch, "Evet, benimle ilgili transfer haberleri bir süre gazetelerde yer aldı. Bazı teklifler vardı ama ben hiçbir zaman Fenerbahçe’den ayrılmayı düşünmedim, aklımdan bile geçirmedim. Fakat bu haberleri hep birlikte okuduk, Taraftarlar gibi ben de burada olmaktan mutluyum. Taraftarların da bizi her zaman destekleyeceğinden hiç kuşkum yok. Ben de onları mutlu etmek için elimden geleni yapacağım" dedi.

Kulüp içindeki yakınlaşma arttı

Geçen sezon yaşanan sıkıntılara rağmen başarılı olunması hakkında ise Stoch, "Açıkçası bunun sırrı nedir? Bunu net bir şekilde söyleyemem ama sezona iyi başladık, iyi oynuyorduk ve iyi sonuçlar alarak sonuna kadar getirdik. Tabii bunun paralelinde devam eden sıkıntılar vardı, yöneticilerimiz içerideydi. Ama bir takım sıkıntılar olduğu zaman kulüp içindeki yakınlaşama daha da artıyor ve başarılı sonuçlar geliyor. O bir golü atsak şampiyon da olacaktık ama olmadı. Gelecek sezon daha başarılı olacağız" diye konuştu.

Performansım iyiydi, dahası geliştiğimi hissediyorum

Kendi performansı hakkında ise Stoch, "Ben her zaman için saha içinde  en iyisini yapmaya çalışan biriyim. Geçen sezonki performansım da gayet iyiydi. Daha da iyisi, kendimin geliştiğini hissediyorum ve gelişerek bir yerlere varacağımı düşünüyorum. Saha içinde en iyisin yapamaya çalışan bir oyuncuyum. Yükselen bir performansı var önümüzdeki sezon da bu böyle devam edecek ve ben takıma katkı sağlayacağım" şeklinde konuştu. Kendisini daha da geliştirmek için ekstra çalışmalar yaptığını belirten Stoch, "Normal sezonda, normal idmanlar dışında, idman sonrası çektiğim şutlar var. Salonda da çalışmalarım oluyor. Şu an içinse hala toparlanama sürecindeyim. Hem dizimden bir sakatlığım vardı hem de geçtiğimiz sezonun yorgunluğunu atmak için toparlanmam gerekiyor.  O nedenle halen dinlenme dönemindeyim. Fakat önümüzdeki hafta çalışmalara başlayacağım. Sezon başlayacak ve ağır idmanlar yiyeceğiz. Ardından Şampiyonlar Ligi elemeleri var. Şu an dinleniyorum. Ama önümüzdeki hafta yeniden çalışmalara başlayacağım" diye konuştu

En güzeli Gençlerbirliği’ne, en anlamlısı Galatasaray’a

Geçtiğimiz sezon Gençlerbirliği’ne attığı golün, Avrupa’da yılın golü seçildiğini bir arkadaşından duyduğunu belirten Stoch, "Elbette mutlu oldum. Takip ettiğim bir şey değildi ama duyunca sevindim. Çok gol attım. Gol, goldür. Önemli olan o golü atmak; güzel olması çok da önemli değildir. Ancak bu golün Avrupa’nın en güzel golü seçilmesi beni elbette mutlu etti" dedi. Bu golün dışında, bu sezon en anlamlı golünü Galatasaray’a attığı gol olarak belirten Stoch, "Gençlerbirliği’ne  attığım gol kariyerimdeki en güzel goldü ama en anlamlı gol, Galatasaray’a attığım goldü. Çünkü Türkiye’de büyük takımlara ve Galatasaray’a karşı attığım ilk goldü. Çok daha anlamlı bir gol olabilirdi, eğer biz şampiyon olsaydık. Ancak maalesef olmadı. Ama benim için yine de unutulmaz ve anlamlı gollerden biri" dedi.

Türkiye’deki tüm kupalarda hedef şampiyonluk

Fenerbahçe’nin yeni sezon hedefleri hakkında ise Stoch, "Fenerbahçe’nin ne kadar büyük hedefleri olduğunu biliyorum. Elemeyi geçip Şampiyonlar Ligi’ne kalmayı hedefliyoruz. Bir aksilik olursa da en azından Avrupa Ligi’nde olacağız. Onun haricinde Türkiye’deki tüm kupalarda hedefimiz şampiyonluk" dedi.

Kuyt, müthiş bir transfer

Dirk Kuyt transferi hakkında ise Stoch, "Kuyt’ün transferini internetten öğrendim. Müthiş ve çok iyi bir transfer olduğunu düşünüyorum. Kuyt’ün bir takım oyuncusu olduğunu, takım için bir şeyler vermeye çalıştığını biliyorum. Bu sezon da kaliteli bir ekibimiz olacak. Kuyt’ün de takımı güçlendiren bir oyuncu olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı. Fenerbahçe’nin en büyük avantajının kaliteli kadrosu olduğunu belirten Stoch,  "Hocamızın elinde her pozisyonda değerlendireceği 2-3 oyuncu olduğu sürece, bu turnuvalardaki en büyük avantajımız takım kalitemiz olacak" dedi.

Son olarak tatilini kendi ülkesinde geçirdiğini ve Türkiye hakkındaki sorular karşısında hep iyi şeylerden bahsettiğini belirten Stoch, "Orada kulübün, ülkenin, şehrin tüm güzelliklerini anlatıyorum" dedi.