Stoch: "fenerbahçe'yi En İyi Şekilde Temsil Etmeye Çaliştim"

09.01.2013

Stoch: "fenerbahçe'yi En İyi Şekilde Temsil Etmeye Çaliştim"

FIFA Puskas Ödülü’nü kazanarak büyük bir başarıya imza atan Slovak oyuncumuz Miroslav Stoch, "Yılın Golü" ödülünü kazanmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, Fenerbahçe’yi böyle bir platformda temsil ettiği için de gurur duyduğunu dile getirdi.

Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncusu Miroslav Stoch, Takımımızın kamp yaptığı Sentido Zeynep Golf Hotels’de bir basın toplantısı düzenledi.

"Bu ödülü kazandığım için çok mutluyum"
2012 FIFA Puskas Ödülü’nü kazanmaktan dolayı çok mutlu ve gururlu olduğunu belirterek sözlerine başlayan Slovak Yıldız, "Öncelikle o gece için harika bir deneyimdi. Ödülü kazandığım için değil, o ortamda bulunduğum için harikaydı. Kulübümü en iyi şekide temsil ettim.. Bu ödülü  kazanmak önemliydi. Bir kez daha beni bu yarışta yalnız bırakmayan futbolseverlere teşekkürler. Ödülü kazanınca mutlu oldum ve büyük bir gururla sahneye çıktım. " diye konuştu.

"Ben Fenerbahçe’nin oyuncusuyum"
Hakkında çıkan transfer haberlerine de açıklık getiren Stoch, "Transfer söylentileri hakkında yorum yapmak istemiyorum. Bu kulüple ya da menajerimle konuşulacak bir konu. Ben Fenerbahçeliyim ve buranın oyuncuyum burada olduğum sürece kulübüme konsantre olacağım. En iyi şekilde işimi yapmaya çalışıyorum" diye cevap verdi.

"Fenerbahçe taraftarının desteğiyle kazandım"
Fenerbahçe formasını giymenin, bu ödülü kazanmada önemli bir etken olduğunu dile getiren Stoch, "Ödülü kazandıktan sonra herkes beni aradı tebrik etti. Aslında aday olan futbolcular arasında herkes kazanabilirdi. Belki de benim bir adım önce olmamın nedeni Fenerbahçe’de forma giymem. Çok sayıda Fenerbahçeli taraftar var ve onların desteğiyle kazandım. Özel bir futbolcu ve heyecan verici bir andı.  Gecenin ardından telefonuma yüzlerce mesaj geldi. Ben de mümkün olduğunca cevap vermeye ve teşekkür etmeye çalıştım" açıklamasında bulundu.

"Bu ödül beni sadece motive edecek"
Ligin ilk yarısında fazla forma şansı bulamamasına ilişkin soruya ise, "İkinci yarı daha fazla şans bulmaya çalışacağım. Böylece gollere başlayacağım. Eğer ki bir gol atarsam gerisi gelecektir. Daha çok çalışmam gerektiği biliyorum. Bu ödülü kazanmak bir motivasyon kaynağı ama bu bir ödül ve rahatlık olmayacak.  Ligin ilk yarısında oynayabildiğim zamanlar kendimi göstermeye çalıştım. Önemli goller de kaçırdım. Belki 5-6 gol bulabilseydim, iyi sezon geçiriyor da diyebilirdiniz" şeklinde cevap verdi.

"Her zaman herkese saygım var"
Profesyonel Futbol Takımımız ile Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman hakkında basında çıkan haberlere de değinen Miroslav Stoch, "Hocam ya da arkadaşımla ilgili basında çıkan haberleri görüyorum ama ben hiçbir şekilde bir şey söylemedim. Caner ile ilgili söylemediğim halde benim ağzımdan çıkan şeyler söylenmiş. Ayrıca ondan daha iyi olduğuma dair haberler çıktı, bunlar yalan yanlış şeyler. Ben hiçbir zaman böyle bir şey söylemem. Herkese saygım var" ifadelerini kullandı.

"İlk defa böyle bir gol attım"
Golü attığı ana ilişkin de duygularını paylaşan Slovak yıldız, "O anda tek hissettiğim şey, çok mutlu olduğumdu. Kornerden gelen topa bu şekilde vurmam, bu benim ilk defa yaptığım bir şeydi. Ama bunun dünyanın en güzel golü seçilebileceğini hayal edemezdim. Dün Alex ile de telefonda konuştuk. Yaptığı asist için teşekkür ettim. O bana bu ödül yüzde 70 senin dedi. ben de bu ödülü yarı yarıya paylaşmamız gerektiğini söyledim. Onun yaptığı asist de çok güzeldi" dedi.

"Kendi ülkemde böyle önemli bir ödül kazanan ilk futbolcuyum"
FIFA tarafından verilen "Yılın Golü" ödülünü, Slovakya genelinde kazanan ilk futbolcu olmasından dolayı da mutlu olduğunu belirten Miroslav Stoch, "Slovakya genelinde FIFA’dan bu derece önemli bir ödül kazanan ilk futbolcuyum. Bu nedenle herkes benimle gurur duyuyor ve herkes çok mutlu. Herkes bunu fazlasıyla takdir ediyor" diye konuştu.

"Messi’nin hak ettiği bir ödüldü"
FIFA tarafından yılın en iyi oyuncusuna verilen Altın Top ödülünü, üst üste 4.kez kazanan Arjantinli yıldız Lionel Messi’nin bu ödülü hak ettiğini de söyleyen Stoch,  "Messi’yle birbirimizi tebrik ettik ve el sıkıştık. Daha sonra ben onunla fotoğraf çektirdim çünkü bu benim için büyük bir şey. Benim için heyecan vericiydi. Messi, 4. kez BallonDo’r u aldı ve bence daha çok kazanacak. Bunu fazlasıyla hak ediyor. Başka bir dünyadan biri gibi Messi. Cristiano Ronaldo ve Iniesta’da çok iyi oyuncular ancak Messi bence 3 seviye daha yukarıda" açıklamasında bulundu.

"Herkesin saygı duyması gerekir"
FIFA tarafından seçilen yılın en iyi on birini de değerlendiren Miroslav, "La Liga’da şu anda iyi oyuncular var ve hepsi İspanya’nın zirvesinde. Ben hak ettiklerini düşünüyorum. Herkesin buna saygı duyması gerekir" ifadelerini kullandı.

"Selçuk’un öyle bir gol attığını görmedim"
Ödül aldığının açıklanmasının ardından takım arkadaşı Selçuk Şahin’in de antrenmanlarda bu tarz goller attığı, bunların değerlendirmeye alınması halinde kendisinin de ödül alabileceğini açıkladığı hatırlatılan Stoch,  ’’Ben Selçuk’un böyle bir gol attığını görmedim. Üzgünüm Selçuk’’ dedi.

"Dövmelerimin birer anlamı var"
Dövmeleri hakkında da konuşan Miroslav Stoch, "Dövmeler olumsuz değil bence. Ben bana ifade eden şeyleri dövme yaptırdım. Hepsinin birer anlamı var" şeklinde konuştu.

"Şu anda Fenerbahçe’nin oyuncusuyum"
Başarılı oyuncu geleceğe yönelik planlarının sorulması üzerine ise,
"Geleceğimle ilgili konuşmayı pek sevmem ve ne getireceğini bilemeyiz. O yüzden bugünü yaşamaya çalışıyorum. Yaptığım işe konsantre olmaya çalışıyorum. Şuan da Fenerbahçe’deyim ve Takımıma katkı sağlanmaya çalışıyorum" cevabını verdi.