Stoch: "goller Çalişmanin Ürünü"

31.01.2012

Stoch: "goller Çalişmanin Ürünü"

Oyuncumuz Miroslav Stoch, FB TV’de canlı olarak yayınlanan Günün Röportajı programına konuk oldu ve taraftarlardan gelen soruları yanıtladı. Stoch’un açıklamalarından satır başları şöyle:

Sözlerine taraftarlara teşekkür ederek başlayan Stoch, "Taraftar desteği bizim için çok önemli. Taraftarlarımız her zaman yanımızda oluyorlar ve iyi günde kötü günde bize destek veriyorlar. Maratonun sonuna kadar bize destek vermeye devam etsinler. Hepsine teşekkür ediyorum" dedi.

Maçlardan önce herhangi bir toteminin olmadığını ifade eden Slovak yıldız, maçlardan önce dua ettiğini belirtti ve stada giderken de müzik dinleyerek maçlara motive olduğunu söyledi.

Tercihinin sol tarafta oynamak olduğunu ifade eden Stoch, "Hollanda’da oynarken 4-3-3 oynuyordum. Ama buradaki  maçlarda daha farklı taktik görevlerim var. Şimdiki pozisyonumda daha fazla içeri kat etmem gerekiyor. Ama sonuçta futbol aynı futbol. Doğru dizilişi aldığınız zaman olay tamamlanıyor. Solda, sağda ve ortada oynayabiliyorum ama genelde tercih ettiğim taraf sol taraf" şeklinde konuştu.

Antrenman öncesi ve sonrası şut çalıştığını belirten Stoch, "Futbola 6 yaşında başladım. O yaşımdan itibaren antrenman öncesinde ve sonrasında şut çekiyorum. Bu benim için ayrı bir antrenmanda diyebilirim. Gollerim çalışmanın ürünü. Benim silahım bu. Bunu da geliştirmek için elimden geleni yapıyorum. İlk yarıda biraz şansızdım. Toplar, ya direkten döndü ya da kaleci çıkardı.Ya da kaleye yakın bir şekilde auta gitti. Ama ben yılmadım. Çalışmalarıma devam ettim. Bunun meyvelerini toplamak benim için en büyük mutluluk. Aykut hocam oynamadığım zamanlarda hep bana destek verdi. Ben yılmayan ve çalışan bir adamım" diye konuştu.

Fenerbahçe ile 2.5 yıl daha sözleşmesinin olduğunu söyleyen Slovak Yıldız burada mutlu olduğunu söyledi ve ekledi:

"2.5 yıllık daha sözleşmem daha var. Buranın bir parçasıyım ve burada devam etmek istiyorum. Her şeye rağmen ligde zirveye oynuyoruz ve kupada da varız. Bu senede ligi kazanırsak ben 3 sene arka arkaya şampiyon olmuş bir oyuncu olacağım. Geçen yıl Fenerbahçe’de önceki yılda Twente forması ile şampiyonluk sevincini yaşadım. Henüz erken ama bu yılda şampiyon olursak 3 yıl üst üste şampiyon olma sevincini yaşacağım. Bu benim ve kariyerim adına da çok önemli."

Saç stili ile ilgili ise Stoch, "Bu modelin özel bir nedeni yok. Yakıştığı için böyle yapıyorum. İnsanlar bunu beğeniyorsa bu da ayrı bir mutluluk benim için" dedi.

Takım arkadaşlarının hepsiyle arasının iyi olduğunu belirten Stoch en yakın arkadaşının ise oda arkadaşı Özer Hurmacı olduğunu söyledi.

Futbolcu olmak isteyen gençlere ise ilk tavsiyenin çalışmak olduğunu ifade eden Slovak yıldız, "Sonuna kadar rüyalarının peşinden gitsinler. Önemli olan istemektir. Profesyonel anlamda taraftarın karşısında oynayınca futbol daha da güzelleşir. Sürekli çalışıp üzerine koymak gerekiyor. Bir yerde okumuştum. Çok çalışmak bazen yeteneğin bile önüne geçebilir" yorumunda bulundu.

Alex ile ilgili soruya ise Stoch şu yanıtı verdi:
"Çok büyük bir oyuncu ve çok büyük bir kaptan. Saha içinde ve dışında aramız çok iyi. Herkese yardımcı oluyor. Aynı zamanda takım içinde arkadaşlık da çok pozitif. Herkes birbirine yardımcı oluyor."

3 Temmuz’dan itibaren yaşanan sürece de değinen Stoch, "Temmuzdan beridir bu durumun içindeyiz. Hoşumuza gitmiyor bu süreç. Uzun süre oldu. Sahada işimizle var olmak zorundayız. İnşallah mahkemede bir an önce karar verir de bizde rahatlarız. İşimizi yapmaya çalışıyoruz. Elimizden gelen bu" dedi.

Twente forması altında Şükrü Saracoğlu Stadı’nda Fenerbahçe’ye karşı oynarken taraftardan çok etkilendiğini belirten Stoch, "Bu stat da ilk tecrübem Twente forması ile olmuştu. Buraya çıktığımda onu müthiş atmosferi gördüm. Ve etkilenmiştim" şeklinde konuştu.

Türk mutfağını çok sevdiğini söyleyen Slovak yıldız, "Yemekler çok güzel, tatlılar daha da güzel. En çok sevdiğim tatlı ise baklava" dedi.

İstanbul’da yaşamakatan dolayı memnun olduğunu ifade eden Stoch, "Boş zamanlarımda sinemaya gidiyorum. Takım arkadaşlarımla vakit geçiriyorum. Gezmeyi çok seviyorum. İstanbul çok büyük şehir. Alternatif çok. İstanbul’da yaşamaktan çok memnunum" dedi.

Beşiktaş maçından ziyade öncelikli hedeflerinin Samsunspor galibiyeti olduğunu belirten Miroslav Stoch, "Öncelikle Samsunspor’u yenmemiz lazım. Ondan sonra derbi maçına bakacağız. Derbi maçlar her zaman farklı olacaktır. Odaklanmamız gereken ilk maç ise Samsunspor maçı. Puan durumuna baktığımız zaman Samsunspor ligde sondan ikinci ancak ligde her takım tehlikeli. Ciddiye almamız gereken bir rakip" yorumunda bulundu.

Dünya yıldızları arasında en beğendiği oyuncularının Messi, Ronaldo ve Xavi olduğunu söyleyen Stoch, Türkiye’de ise  Alex’i, Emre’yi, Yobo’yu en beğendiği oyuncuların başında gösterdi.

Stoch, taraftarların kendisine Speedy Gonzales demesinden dolayı da memnun olduğunu ifade etti.