Stoch: "gücümüzü Ve Büyüklüğümüzü Bir Kez Daha Gösterdik"

24.11.2011

Stoch: "gücümüzü Ve Büyüklüğümüzü Bir Kez Daha Gösterdik"

Slovak oyuncumuz Miroslav Stoch, sezon başında yaşanan sıkıntılara rağmen, takımın bugünkü bulunduğu yerin, "Fenerbahçe’nin ne kadar güçlü ve büyük bir takım olduğunun göstergesidir" dedi.

Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulunan Miroslav Stoch, ilk olarak sezon başında yaşanan sürece değindi.

"Başarımız birikimimizin sonucu"

Bu sezona malesef bazı sıkıntılarla başladıklarını söyleyen Stoch, "Ama şuan her şey güzel gidiyor. İnsanlar belki bu sezon kendimize aynı hedefleri koyamayacağımızı, iyi yerlerde olamayacağımızı düşünüyorlardı ancak bunların tümünü geri çevirdik. Ne kadar güçlü ve büyük bir takım olduğumuzu bir kez daha gösterdik. Bu sezon da kendimize şampiyonluk hedefi koyduk ve bunun için takım olarak elimizden geleni yapıyoruz. Birikimli bir takımız ve bugünlerdeki başarımız bunun sonucu" şeklinde konuştu.

"3 puanla dönmek istiyoruz"
Cuma günü deplasmanda oynayacakları Gençlerbirliği maçına da değinen Stoch, "Gençlerbirliği deplasmanından 3 puanla dönmek de tabi ki bizim her zamanki hedefimiz. Kalite açısından ligdeki en iyi takımlardan biriyiz hatta belki de en iyisi biziz. Bunu da ligin lideri olarak sahada gösteriyoruz. Yalnızca Sivasspor maçında bir kaza oldu ve kaybettik. Ancak bunlar futbolda olan şeyler. Her zaman kazanamazsınız. O mağlubiyeti unutup kaldığımız yerden üzerine koyarak ilerleyeceğiz" diye konuştu.

"Takımdaki arkadaşlık çok iyi"
Takımdaki arkadaşlığın çok güzel olduğunu söyleyen Stoch, "Takımdaki arkadaşlık ortamı kötü olsa şuan bu noktada olamayız. Başarımızı yaratan birbirimizle olan ilişkilerimiz. Aramız çok iyi. Şakalaşıyoruz, eğleniyoruz, konuşuyoruz; bu da zaten sahadaki başarımızla ortaya çıkıyor" şeklinde konuştu.

"Elimden geleni yapacağım"

Kendi performasını için ise, "Pozisyon yakalıyorum ancak çok ufak farklarla kaleyi bulmuyor" diyen Stoch,  "Elimden gelenin daha iyisini yapıp gol atmak için elimden geleni yapacağım. Zaten çalışmalarım da bu yönde ilerliyor" diyerek sözlerini tamamladı.