Stoch:"kazanmaya Devam Edeceğiz"

01.12.2011

Stoch:"kazanmaya Devam Edeceğiz"

Fenerbahçemizin Slovak yıldızı Miroslav Stoch, Fenerbahçe Televizonu’na yaptığı açıklamada Gençlerbirliği maçından dersler çıkarmaları gerektiğini söyledi ve Ankaragücü maçı ile kazanmaya devam edeceklerini belirtti.

"Gençlerbirliği maçında yeteri kadar iyi değildik"

Başkent temsilci karşısında iyi oynamadıklarını ifade eden Stoch, "Gençlerbirliği karşılaşması bizim puan kaybettiğimiz bir maç oldu. Yeteri kadar iyi oynayamadık. Ders alarak bu maçları geride bırakmak lazım. Tek yapmamız gereken bir sonraki maç olan Ankaragücü mücadelesine  konsantre olmak. Gençlerbirliği karşısında yapamadıklarımızı bu maçta yapmamız ve puan almamız gerekiyor. Bunun için çalışıyoruz. Ümit ediyorum ki özlemini çektiğimiz galibiyeti bu maçta elde edeceğiz" dedi.

"İyi oynamadan da kazanabilmek, büyük takım olmanın göstergesidir"

Büyük takımların iyi futbol oynayamadığı dönemlerde de kazanmayı bildiklerine dikkat çeken Stoch, "Geçen sene özellikle 2.yarıda inanılmaz bir yenilmezlik serisi ile lig sonuna kadar geldik ve ipi göğüsledik. Her zaman en iyi futbolu oynayamıyorsunuz. Bu sezon geçen sezon kadar iyi oynamadan puan kazanmayı bildik. Bu büyük takım olduğumuzun göstergesidir" şeklinde konuştu.

"Biz yine puanlar kazanmaya devam edeceğiz"

Son zamanlarda gereksiz puanlar kaybettiklerini ve bunun kendileri kadar taraftarı da üzdüğünü bildiklerini dile getiren Stoch, "Puan kayıplarında hem biz hem de taraftarımız üzülüyor. Bunu hiçbir zaman istemiyoruz. Şimdi bizim hep yukarı bakmamız gerekiyor, hatalarımızdan ders almamız gerekiyor. Biz daha iyi oynayabilecek kalitedeyiz ancak bunu yapmak yine bizim elimizde. Biz yine puanlar kazanmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

"Görevim, elimden gelenin en iyisini yapmak"

Türkiye’de futbolun oldukça sert oynandığına dikkat çeken Stoch, "Oyun içinde herkes birbirine saygı duymak zorunda. Türk futbolu, Türk Ligi sert oynanıyor diye eleştiri yapmam. Bizim görevimiz, nasıl oynanması gerekiyorsa buna uyum sağlamak. Kimsenin bilerek sert bir hareket yapacağına inanmıyorum. Bu sebeple kimseyi yargılayamam. Benim görevim de takım için elimden geleni yapmak, nasıl oynamam gerekiyorsa buna uyum sağlamak ve bunun en iyisini yapmaya çalışmak" dedi.