Şükrü Saracoğlu Ölümünün 60. Yildönümünde Anildi

29.12.2013

Şükrü Saracoğlu Ölümünün 60. Yildönümünde Anildi

Eski Başbakan ve Fenerbahçe Başkanlarından, stadımıza da adını veren Mehmet Şükrü Saracoğlu, ölümünün 60. yıldönümünde, doğum yeri olan İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde de; Ödemiş Belediyesi ve Ödemiş Fenerbahçeliler Derneğimizce düzenlenen bir dizi etkinlikle anıldı.

 

Ödemiş’teki Şükrü Saracoğlu’nu anma törenlerine Derneklerden Sorumlu Asbaşkanımız Mithat Yenigün, Fenerbahçe Dernekler Sorumlusu Murat Boyraz, Ödemiş Kaymakamı Abdullah Dölek, Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin, Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Ödemiş’teki idari ve mülki amirler, merhum Şükrü Saracoğlu’nun yakınları, Ödemiş Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Osman Boyacıoğlu, dernek yönetici ve üyeleri ile Ödemişli Fenerbahçeliler katıldı.

 

Etkinliklerde ilk olarak Atatürk Mahallesi Namık Kemal Caddesi üzerindeki Ödemiş Fenerbahçeliler Derneği’nin yeni merkezi, törenle açıldı. Ardından Ödemiş Yeni Nikah-Düğün Salonu ve Kongre Merkezi’ndeki ’Ödemişli Başbakan Şükrü Saracoğlu’ isimli bir sempozyum gerçekleştirildi. Sempozyuma M. Şükrü Saracoğlu’nun oğlu Yılmaz Saracoğlu, Kültür ve Turizm eski Bakanı Alev Coşkun, Gazeteci-Yazar ve TV Programcısı Gürkan Hacır, Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Engin Berber ile yüksek lisans öğrencisi Tülay Gül konuşmacı olarak katıldı. Daha sonra Ödemiş Belediyesi’nce yaptırılan Saracoğlu Toplu Konutları’ndaki dairelerin anahtar teslimi ve bu alana yaptırılan Şükrü Saracoğlu Büstü’nün açılış törenleri gerçekleştirildi. Ödemiş’teki etkinliklerin son bölümünü ise Ödemiş Belediyesi Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi bünyesindeki Şükrü Saracoğlu Anı Odası’nın gezilmesi oluşturdu.

 

Bir açıklama yapan Ödemiş Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Osman Boyacıoğlu, "Bugün merhum Başkanımız Şükrü Saracoğlu’nun 60. ölüm yıldönümü. Derneğimizin yeni hizmet binasını tüm Ödemişli Fenerbahçe taraftarlarının hizmetine açmaktan da gurur ve onur duyuyoruz. Amacımız şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Şükrü Saracoğlu’nun memleketi Ödemiş’te Fenerbahçemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam etmek" dedi.