Süper Final Kura Çekimi 9 Nisan Pazartesi

06.04.2012

Süper Final Kura Çekimi 9 Nisan Pazartesi

Spor Toto Süper Lig Şampiyonu ile Avrupa kupalarına katılacak takımları belirleyecek "Süper Final"in kura çekimi, 9 Nisan Pazartesi günü, İstanbul Ataköy Olimpiyatevi'nde yapılacak.

Saat 11.00'de başlayacak kura çekimine Spor Toto Süper Lig'in 34 haftalık normal sezonunu ilk 8 sırada tamamlayacak kulüplerin temsilcileri ile Türkiye Futbol Federasyonu yöneticileri katılacak. Spor Toto Süper Lig'in 8 Nisan 2012 tarihinde sona erecek 34 haftalık periyodunun ardından başlayacak olan Süper Final Şampiyonluk Grubu'nda ligi ilk 4 sırada bitiren takımlar yer alırken, Süper Final Avrupa Ligi Grubu'nda ise ligi 5.,6.,7 ve 8. sırada bitiren takımlar bulunacak.

Süper Final, 14/15 Nisan'daki ilk hafta maçları ile başlayacak. 21/22 Nisan'da ikinci hafta maçları, 28/29 Nisan'da üçüncü hafta maçları, 2/3 Mayıs'ta dördüncü hafta maçları, 5/6 Mayıs'ta beşinci hafta maçları, 12/13 Mayıs'ta da son karşılaşmalar oynanacak ve ligin şampiyonu belli olacak.

Süper Final'de mücadele edecek takımların 34 hafta sonunda elde ettiği puanlar ikiye bölünecek ve takımlar 14 Nisan-13 Mayıs arasındaki müsabakalara o puanlarla katılacak. Buçuklu olması halinde, puanlar tam sayıya tamamlanacak. 34 haftalık normal lig sezonunda atılan ve yenilen goller, Süper Final'de dikkate alınmayacak. Süper Final'de gol averajı, oynanacak maçlar sonucu ortaya çıkacak. Süper Final Şampiyonluk Grubu'nda, normal sezonu ilk 4 sırada bitirmesi kesinleşen Fenerbahçe, Trabzonspor, Galatasaray ve Beşiktaş mücadele edecek.

UEFA Avrupa Ligi'ne katılacak üçüncü takımı belirleyecek ve Süper Final Şampiyonluk Grubu 4'üncüsüyle, Süper Final Avrupa Ligi Grubu'nun 1'incisi arasındaki karşılaşma ise 20 Mayıs 2012 Pazar günü oynanacak.