08.10.2011

Süper Kupa Fenerbahçemizin

Geçtiğimiz sezonu şampiyonlukla tamamlayan Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız, yeni sezona da kupayla başladı. Ankara’da düzenlenen Süper Kupa final maçında, Arkas Spor’u 3-0 mağlup eden Fenerbahçemiz, tarihinde ilk kez Süper Kupa’nın sahibi oldu.

2008-2009’da İstanbul Büyükşehir Belediye, 2009-2010’da Ziraat Bankası’nın müzesine götürdüğü Süper Kupa’yı, bu sezon Fenerbahçemiz kazandı.

Ankara Başkent Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Kulübümüz Başkanvekili Nihat Özdemir, Dernek Başkanımız ve Kulübümüz Asbaşkanlarından Ali Koç ile Kulübümüz Yönetim Kurulu Üyelerinden Hakan Dinçay, Yasemin Merçil, Turan Şahin ve Serhat Çeçen de izledi.

Birinci set karşılıklı sayılarla başlarken, ilk teknik molaya Fenerbahçemiz 8-6 önde girdi. Teknik molanın ardından rakibi karşısında sayı almakta zorlanmayan Fenerbahçemiz, farkı giderek açtı ve ikinci teknik molaya da 16-11 önde girdi. Rahat oyununu devam ettiren ve rakibi karşısında üstün bir oyun sergileyenTakımımız, ilk seti 25-17 kazandı.

İkinci sette de ilk teknik molaya 8-6 Fenerbahçemiz üstün girdi. Teknik molanın ardından üstünlüğünü devam ettiren Takımımız, ikinci teknik molayı da 16-12 önde tamamladı. Farkı 5 sayıya kadar çıkartan Fenerbahçemiz, üstünlüğünü setin sonuna kadar korudu ve ikinci setten de 25-20 galip ayrılarak, durumu 2-0’a getirdi.

Üçüncü sete Arkasspor, daha etkili başladı. İkinci teknik molanın ardından toparlanan Fenerbahçemiz, üst üste aldığı sayıların ardından skoru 18-18’de eşitledi. Skorda Arkas’ı takip eden Fenerbahçemiz, Marshall’ın ürettiği sayılarla rakibinin farkı açmasına engel olmasının yanı sıra kullandığı servisle de takımını 23-22 öne taşıdı. Marshall ile sayı bulmaya devam eden Fenerbahçemiz karşılaşmadan, 25-22 galip ayrıldı ve Süper Kupa’nın sahibi oldu.

Oyuncularımız maçın ardından birbirlerine kenetlenerek, sevinçlerini taraftarlarımızla paylaştılar. Kaptanımız Arslan Ekşi’nin kupayı Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık’ın elinden alması ile coşku üst seviyeye yükseldi. Daha sonra Kaptanımız Arslan Ekşi kupayı yöneticilerimize götürdü.