10.10.2012

Süper Kupa Fenerbahçemizin

Geçtiğimiz sezonu 3 kupayla tamamlayan Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımımız, yeni sezona da kupayla başladı.  Ankara’da düzenlenen Süper Kupa final maçında, Galatasaray’ı 3-0 mağlup eden Fenerbahçemiz, üst üste ikinci kez Süper Kupa’nın sahibi oldu. Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımımız, kupasını törenle aldı.TVF Başkent Salonu’nda maçın ardından yapılan ödül töreninde Takımımıza, kupa ve madalyalarını Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ile Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Özkan Mutlugil verdi.

Ankara Başkent Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Yönetim Kurulu Üyelerimizden Hakan Dinçay da izledi.

Birinci set karşılıklı sayılarla başlarken, ilk teknik molaya Fenerbahçemiz 8-6 önde girdi. Teknik molanın ardından rakibi karşısında sayı almakta zorlanmayan Fenerbahçemiz, farkı giderek açtı ve ikinci teknik molaya da 16-13 önde girdi. Rahat oyununu devam ettiren ve rakibi karşısında üstün bir oyun sergileyen Takımımız, ilk seti 25-18 kazandı.

İkinci sette de ilk teknik molaya 8-7 Fenerbahçemiz üstün girdi. Teknik molanın ardından üstünlüğünü devam ettiren Takımımız, ikinci teknik molayı da 16-11 önde tamamladı. Farkı 5 sayıya kadar çıkartan Fenerbahçemiz, üstünlüğünü setin sonuna kadar korudu ve ikinci setten de 25-19 galip ayrılarak, durumu 2-0’a getirdi.

Üçüncü sete Galatasaray, daha etkili başlasada, ikinci teknik molanın ardından toparlanan Fenerbahçemiz, üst üste aldığı sayıların ardından skoru 22-22’de eşitledi. Rakibi karşısında baştan sona üstün bir oyun sergileyen Fenerbahçemiz karşılaşmadan, 25-23 galip ayrıldı ve Süper Kupa’nın sahibi oldu.

Fenerbahçe Grundig: 3 - Galatasaray: 0
Salon: TVF Başkent
Hakemler: Aziz Yener, Mehmet Demirdelen
Fenerbahçe: Arslan, Marshall, Kemal, Milijkoviç, Cernic, İbrahim, Serkan(L)
Galatasaray:  Murathan, Vladimir, Ulaş, Erhan, Bojan, Kemal, Salparov(L)
Setler: 25-18, 25-19, 25-23