"takima Katki Yapmak İstiyorum"

01.08.2011

"takima Katki Yapmak İstiyorum"

Fenerbahçemizin yeni transferlerinden Sezer Öztürk, gazete ve internet sitelerinde kendisi hakkında yayınlanan haberlerin gerçeği yansıtmadığını, bu haberlerde kendisine ait olmayan ifadelerin kullanıldığını belirterek, Fenerbahçe’ye katkı sağlamak ve kendisine güvenleri mahcup etmemek amacında olduğunu söyledi.

Çıkan haberler üzerine Resmi İnternet Sitemize açıklamalarda bulunan Sezer Öztürk şunları söyledi:

"Şu anda ailemle birlikte tatildeyim. Hocamızın verdiği programa göre günlük çalışmalarımı yapıyorum. 5 Ağustos’ta Samandıra’da hazırlık dönemimizin başlayacağı günü bekliyorum.

Bugün bir gazetede benim ağzımdan yayınlamış bir haberle ilgili rahatsızlığımı da kamuoyuyla paylaşmak istiyorum. Söz konusu gazetenin muhabiri beni aradı ve son gelişmelerle ilgili bir değerlendirme yapmamı istedi. Ben de herhangi bir açıklama yapmak istemediğimi, sıkıntılı bir dönem yaşandığını, bu çerçevede bir röportaj yapmaya sıcak bakmadığımı anlattım. Muhabir bu kez de takımdaki bazı futbolcuların bu konuda bir takım açıklamalar yaptığını, benim de konuşmamın doğru olacağını söyledi. Ben de başkalarının nasıl bir açıklama yaptığını bilmediğimi ve bu konularla ilgilenmediğimi belirttim. Prensip olarak bu konularda konuşmadığımı belirttim ve son olarak da benim ağzımdan bir şey yazmamasını söyledim. Aramızda geçen konuşma bundan ibarettir.

Hal böyleyken, bu konuşmanın, ’Sezer’in açıklamaları kafalarda soru işareti oluşturdu’ ifadesiyle haberleştirilmesi beni son derece rencide etmiştir. Gün içinde internet sitelerinin de haberi aynı şekilde kullanmasıyla kamuoyunda hakkımda yanlış bir intiba meydana gelmiştir.

Biz futbolcular olarak çalışmakla ve bize verilen programı uygulamakla yükümlüyüz. Ben de şimdi bunu yapıyorum. Kötü senaryoları hiçbir zaman düşünmüyorum, işime bakıyorum. Bu takıma yeni geldim, katkıda bulunmak istiyorum, bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim. Bunun için var gücümle çalışıyorum. Söz konusu telefon konuşmasını izinsiz olduğu halde tele-röportaj formatında ve de konuşmalarımdan farklı yorumlar çıkartarak yayınlayan gazeteyi de kınıyorum"