Talat Yilmaz: "bu Sevinç Türkiye Kupasiyla Noktalanacak"

13.05.2013

Talat Yilmaz: "bu Sevinç Türkiye Kupasiyla Noktalanacak"

Genel Sekreterimiz Talat Yılmaz, çok sevinçli olduklarının altını çizerek, bu sevincin Türkiye Kupası ile noktalanacağını ifade etti.

Galatasaray maçının ardından FB TV’ye açıklamalarda bulunan Genel Sekreterimiz Talat Yılmaz, “14 senedir tekrarlanan şey yine tekrarlandı. Tarih tekerrürden ibaretttir. Oyuncularımız gereken perfomansı  ortaya koydular. Takımımıza güvendiğimizi söylemiştik. Çok sevinçliyiz yolumuza devam ediyoruz. Bu sevinç Türkiye  Kupası ile noktalanacak” dedi.

Türkiye’nin en büyük kulübünün Fenerbahçe olduğunun altını çizen Genel Sekreterimiz Talat Yılmaz, sözlerini şu ifadelerle sürdürdü:

“Fenerbahçe sadece futbol kulübü değil, spor kulübü. Türkiye'nin en büyük kulübü. Bu tekrar burada görüldü. Sporseverlere ve devlet yöneticilerine şunu söylüyoruz, mutlaka kulüplerde  şeffaflık olmalı. Kim ne kadar vergi ödüyor ortaya çıkmalı. Biz  kanunen sorumluklarımızı yerine getiriyoruz ama diğerlerinini getirip  getirmedikleri belli değil.  Hangi yollarla oyuncu transfer ettikleri hep şüpheyle karşılanıyor. Bu konuya  açıklık getirilmeli. Haksızlık ortadan kaldırılmalı. Adalet işlemeli. Hem taraftarlarımızın hem de yöneticilerimizin haksızlıkları giderilmeli. Bizim çiçekle böcekle işimiz yok. Biz gönüllerin takımıyız. Kanunun ve adaletin içerisinde transferler yapıyoruz. Oyuncularımız alın terleriyle mücadele ediyor. Her türlü fedakarlığı yapıyoruz.  Bütün takımlardan da bunu bekliyoruz. Maliye Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yanı sıra Sermaya Piyasa Kurumu da gerekeni yapmalı.”

Mehmet Topal'ın kaleye geçmesi hakkında da konuşan Talat Yılmaz, “Mehmet Topal fedakar  bir oyuncu. Gereken fedekarlığı yaptı”  ifadelerini kullandı.