Tamer Yelkovan Tahliye Edildi

04.05.2012

Tamer Yelkovan Tahliye Edildi

Özel Yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Tarihi Davada Mahkeme Heyeti, Mali İşler Müdürümüz Tamer Yelkovan’ın tahliyesine; Başkanımız Aziz Yıldırım ile Asbaşkanımız İlhan Ekşioğlu’nun ise tutukluluk hallerinin devam etmesine karar verdi.

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda görülen Tarihi Davada 15. duruşma tamamlandı. 10’u tutuklu 98 sanık hakkında açılan davada Mahkeme Heyeti, avukatların taleplerinin alınmasının ardından davaya ilişkin kararını açıkladı. Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, Mali İşler Müdürümüz Tamer Yelkovan için tahliye kararı verirken, Başkanımız Aziz Yıldırım ile Asbaşkanımız İlhan Ekşioğlu’nun da aralarında bulunduğu diğer tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına karar verdi.

Öte yandan bir sonraki mahkemenin, 29 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında yapılacağı açıklandı.

Maliye İşler Müdürümüz Tamer Yelkovan, 10 aydır suçsuz yere içeride yattıklarını ifade ederek, "310 gündür buradayız. Amacımız suçsuzluğumuz ispat etmek. Arkadaşlarımız çıkana kadar gülmeyeceğiz" dedi.

Mahkemenin tahliye kararının ardından Metris Cezaevi’nden ayrılan Maliye İşler Müdürümüz Tamer Yelkovan’ı çıkışta; Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Yüksel Günay, kulüp çalışanları, aile fertleri ve çok sayıda taraftar karşıladı.

Cezaevinden ayrılırken FB TV’ye konuşan Tamer Yelkovan öncelikle içeride kalan arkadaşları için üzgün olduğunu ifade etti.

10 aydır suçsuz yere içeride yattıklarını belirten Yelkovan, "Aileme ve çocuklarıma kavuştuğum için çok mutluyum ancak sadece vücudum dışarıda, kalbim içeride kaldı. Orada arkadaşlarımı bıraktım. Ondan dolayı çok üzgünüz. Böyle olmamalıydı. 10 aydır burada suçsuz vaziyette yattık. 310 gündür buradayız. Onlar çıkana kadar gülmeyeceğiz" dedi.

Ailesi ile hasret gidereceğini söyleyen Tamer Yelkovan, "Tabi ki çok mutluyum. Çocuklarıma sarılacağım. Hemen anneme gideceğim. Ona sarılıp, elini öpeceğim. Annemi bu sürede ancak 2 kere görebildim. Amacımız suçsuzluğumuz ispat etmek. Başkanımız gelsin kongreyi kazansın tekrar. İçeride arkadaşlarımı bıraktığım için çok üzgünüm" şeklinde konuştu.

Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Yüksel Günay da, "Allah nasip ederse diğer arkadaşlarımızda çıkar da bu iş biter. Yüreğimiz yanıyor. Niye bu kadar içeride yatılıyor anlamıyoruz" diye konuştu