"taraftarimiz, Tüm Spor Camiasina Örnek Teşkil Edecek"

02.05.2011

"taraftarimiz, Tüm Spor Camiasina Örnek Teşkil Edecek"

Fenerbahçe Dergisi'nin Mayıs sayısında yer alan Başkanımız Aziz Yıldırım'ın başyazısı aşağıda yer almaktadır."Sevgili Fenerbahçeliler

Futbolda da şampiyonluk için inançla ve azimle yürüyoruz. Bir an olsun yarıştan kopmayan takımımızın sezon sonunda ipi göğüsleyen taraf olacağına inanıyoruz. Kalan tüm maçlarımızı kazanmamız durumunda, şampiyon olabilmemizin önünde herhangi bir engel bulunmuyor. Takımımız bu sezon art arda elde ettiği galibiyetler ile son maçlarda da seri galibiyetler kazanabileceğinin işaretini vermektedir.

Taraftarlarımız da deplasman ya da iç saha demeden takımını yalnız bırakmıyor ve desteğini sürdürüyor. Bu sezon ceza sınırında olan kulübümüz şu ana kadar ceza almadı. İnanıyoruz ki bundan sonra da almayacak ve kalan müsabakalarda da taraftarlarımız takımını yalnız bırakmayacaktır. Küfürsüz ve kötü tezahürat olmadan takımımıza verilen desteğin her zaman devam etmesini ve Fenerbahçe taraftarının bu davranışını, tüm spor camiasına örnek teşkil edecek şekilde sürdürmesini bekliyoruz.

Hakem hataları her zaman olacaktır. Ancak daha önce de defalarca dile getirdiğimiz üzere biz standart dışı kararlara karşıyız ve karşı durmaya da devam edeceğiz. Sahada dökülen terin harcanan emeğin yetenek ve kabiliyet yoksunluğu ya da başka nedenlerle heba olmamasını temenni ediyoruz. Hakemlik önemli bir meslektir. Bu mesleği hakkıyla icra edebilecek kimselerin üzerlerine formayı giyip ellerine düdük alıp sahaya çıkmaları gerekmektedir. Bunu yapamayacak durumda olanların ise MHK başta olmak üzere ilgili kurumlar tarafından elenmesini bekliyoruz. Türk Futbolunun kalkınmasını istiyorsak, kulüpleri geliştirirken futbolun diğer kurumlarının da kulüpler ile birlikte gelişmesi zorunludur. Türk Hakemliği geri giderken Türk Futbolunun ileri gitmesi düşünülemez. İlerleme hareketi topyekun olmalıdır. Aksi takdirde başarıya ulaşılması söz konusu olamaz. Buradan hareketle, kalan haftalarda şampiyonu ve ligden düşecek takımların belirleneceği müsabakalara, yetenekleri ve adalet duyguları, bu maçlarını ağırlığını kaldırabilecek hakemlerin atanmasını bekliyoruz.


Sevgili Fenerbahçeliler,

Gerçek bir spor kulübü olarak son haftalarda son derece heyecanlı müsabakalar izliyoruz. Takımlarımızın birer birer şampiyonluk kupalarını kaldırmaları ise tüm camiamızı son derece memnun etmektedir.

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nin finalinde karşı karşıya geldiği ezeli rakibi Galatasaray Medical Park'ı 3-1'lik seriyle saf dışı bırakarak, toplamda 9. ve üst üste 6. kez lig şampiyonu olmuştur. Kızlarımızı bir kez daha yürekten tebrik ediyoruz. Hacettepe Doping Merkezi ve Türkiye Basketbol Federasyonu'nun sebep olduğu doping skandalı nedeniyle sezon içinde Diana Taurasi ve Penny Taylor gibi iki önemli oyuncusunu yitirmesine rağmen, Takımımızın yine de şampiyonluk ipini göğüslemesi, bu başarıya bir başka anlam katmıştır. Bu sezon bir süre formamızı giyen ancak daha sonra malum olaylar nedeniyle ayrılan sporcumuz Penny Taylor önümüzdeki yıl yeniden takımımızdaki yerini alacaktır. Gelecek yıl hedefimiz, bu yıl kaçırdığımız Eurolegaue Şampiyonluğunu kazanmak olacaktır.

Geride bıraktığımız ayın son günlerinde bir başka şampiyonluk sevincini de Erkek Voleybol Takımımız ile yaşadık. Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız, Aroma Erkekler Voleybol Ligi final serisinde Arkas Spor'u 3-0'la geçerek, 2010-2011 sezonunu şampiyon olarak tamamlamıştır. Bu şampiyonluk Takımımızın üst üste 2., toplamda 3. şampiyonluğu olarak kayıtlara geçmiştir. Bu şampiyonlukta emeği bulunan herkesi tek tek tebrik ediyor şubemizin sponsoru Sayın Abdullah Kiğılı'ya da katkıları için teşekkür ediyoruz.

Fenerbahçemizin geleceği U15 Futbol Takımımız, Nisan ayının ortasında Antalya'da yapılan Coca-Cola U15 Akademi Ligi 2010-2011 Sezonu Türkiye Finalleri final maçında Beşiktaş'ı 3-0 mağlup ederek Coca-Cola U15 Akademi Ligi şampiyonu olmuştur. Takımımız, bu şampiyonadan 1 hafta sonra İstanbul'da düzenlenen "Nike Premier Cup U15 Türkiye Şampiyonası Süper Finalleri" final maçında rakibi Beşiktaş'ı penaltı atışları sonucu 7-5 ile bir kez daha yenerek, Süper Final'in de şampiyonluğunu elde etmiştir. Böylece Takımımız, 12-15 Mayıs tarihlerinde Budapeşte'de düzenlenecek olan Nike Premier Cup Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil etmeye hak kazanmıştır. Kendilerini tebrik ediyorum. Bu şampiyonlukları elde eden gençlerimiz geleceğe daha da umutlu bakmamıza neden olurken, altyapılara verdiğimiz önemin ne kadar haklı olduğunu bizlere kanıtlamaktadırlar.

İtalya'nın Torbole kentinde yapılan Europa Cup Laser yarışlarında, milli formayla mücadele eden Fenerbahçeli yelkencimiz Mete Sayın, 4.7 sınıfında birinci olmuştur. Mete Sayın'ı tebrik ediyor, kendisine bizlere yaşattığı gurur için teşekkür ediyoruz.

Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de düzenlenen Uluslararası Zagreb Kürek Yarışları'nda, milli formayla mücadele eden Fenerbahçeli kürekçilerimiz Ogeday Girişken, Onat Kazaklı, Ercan Kesim,Onur Arabacı, Hüseyin Kandemir ve Fuat Kalafat toplam 1 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazanmışlardır. Fenerbahçeli kürekçilerimiz Ogeday Girişken-Onat Kazaklı, Büyük B İki Tek yarışlarında altın madalyanın sahibi olmuştur. Kendilerini tebrik ediyoruz.

Fenerbahçe Ülker Erkek Basketbol Takımımız ve Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol takımlarımız da liglerinde şampiyonluğa doğru ilerlemektedirler. Bu takımlarımızın da sezon sonunda şampiyonluk kupasını müzemize getireceklerine eminiz. Kendilerine önümüzdeki müsabakalarda başarılar diliyor ve taraftarlarımızın da takımlarımızı mücadelelerinde yalnız bırakmamasını bekliyoruz.

Geride bıraktığımız ayın son günlerinde, camiamızda tesisler yöneticiliği, yönetim kurulu üyeliği ve son olarak da başkanlık yaparak hizmetler vermiş değerli büyüğümüz Sayın Güven Sazak'ı kaybettik. Sayın Sazak'a Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve camiamıza da başsağlığı diliyorum. Ayrıca yine bu ay içerisinde aramızdan ayrılan tüm değerli Fenerbahçelilere de yine Allah'tan rahmet ve ailelerine başsağlığı dileklerimizi iletmek istiyorum.

Mayıs ayının hep birlikte şampiyonluklar yaşadığımız bir ay olmasını temenni ediyorum.


Saygılarımla


Aziz Yıldırım

Başkan"