Taraftarimizdan Takimimiza Destek

10.07.2011

Taraftarimizdan Takimimiza Destek

Fenerbahçemiz sabah saatlerinde Düzce’nin Kaynaşlı İlçesi’ndeki Fenerbahçe Topuk Yaylası Kamp ve Dinlenme Tesisleri’nde yaptığı antrenmanla yeni sezon hazırlıklarını sürdürdü. Tesislerimize gelen taraftarlarımız antrenman boyunca Takımımıza destek tezahüratlarında bulundu.

"Başarılı performansınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyorum"

Antrenman öncesinde sahada oyuncularıyla kısa bir toplantı yapan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "Problemli bir başlangıç oldu ama hem antrenmanlara katılım hem de ruhsal fiziki katılım olarak çok çok iyi bir performans ortaya koydunuz. Kaptan Alex başta olmak üzere en genç oyuncumuz Pecep Niyaz’a kadar herkes futbolu sevdiğini göstredi. Bu göreve başladığımda da bunu ifade etmiştim. Futbolu sevenlerle bu işi başaracağımızı söylemiştim. Burada bunu gösterdiğiniz için hepinize teşekkür ederim" dedi.

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman yönetiminde saat 10.00’da başlayan ve 1 saat 30 dakika süren antrenman boyunca Kocaman’ın yardımcıları Fahrudin Ömeroviç ve İsmail Kartal, antrenör Turgay Altay, kaleci antrenörü Murat Öztürk, kondisyoner Alper Aşçı, bireysel oyuncu antrenörü Dolu Arslan ile maç analisti Arda Keskin de çalışmada hazır bulundu.

Antrenman, koşu ve ısınma hareketleriyle başladı. 3 grup halinde top kapma ve pas çalışmasının ardından oyuncularımız 5 gruba ayrıldı.2 yarı sahada kurulan çift kalelerde, 4 grup; 2’şerli gruplar halinde aralarında maç yaparken, bir diğer grup ise dayanıklılık koşusu yaptı. Antrenman esnasında sağ ayak bileği burkulan Emmanuel Emenike tedbir amaçlı antrenmanı yarıda bıraktı.

Bir süredir tedavisi süren Gökay İravul takımla birlikte çalışmalara katılırken, sağ ayak kaval kemiğinde ağrıları olan Emre Belözoğlu, MR çektirmek için İstanbul’a geldi.

Uğur Boral, Mamadou Niang, Serdar Kesimal, İlyas Yılmazel ve Berk Elitez’in tedavi ve çalışmalarına tesislerimizde devam edilirken, Copa America’da milli takımlarında görev alan Andre Santos ve Diego Lugano da antrenmanda yer almadı.

Çalışmaların ilk gününden itibaren antrenmanlara katılan oyuncularımız, akşam saatlerinde yapılacak olan idmana izinli oldukları için katılmayacak. Diğer oyuncularımızın ise antrenmanda yer alacak.

"Oyuncularımızdan taraftara teşekkür"

Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncuları, kendilerine gösterilen yoğun ilgiden dolayı taraftarlara teşekkür etti.

Antrenman sonrasında Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulunan oyuncularımızdan Alex de Souza, "Dünya’da böyle bir taraftar bulmak gerçekten zor. Bizi her an destekleyen taraftarımız, büyüklüğünü bir kez daha gösterdi. Gösterdikleri ilgiden dolayı hepisne teşekkür ediyorum " dedi.

Öte yandan Alex, bir taraftarın kendisine hediye ettiği tesbihi de saklayacağına ifade etti.

Daniel Güiza ise hayatında böyle bir destek görmediğini belirterek, "Taraftarımız bizi şampiyon takım olarak desteklemeye devam etsin" dedi.

Bekir İrtegün de taraftarın verdiği destekten dolayı teşekkürlerini ifade etti.

Takımımız İstanbul’a dönüyor

Yeni sezon hazırlıklarının ikinci bölümünü, 11 Temmuz Pazartesi günü sabah saatlerinde Fenerbahçe Topuk Yaylası Kamp ve Dinlenme Tesisleri’nde yapacağı antrenmanla tamamlayacak olan Profesyonel Futbol Takımımız, tesislerimizde yenilecek öğle yemeğinin ardından karayolu ile İstanbul’a dönecek.