23.03.2012

Taraftarimizin Dikkatine

Tüm taraftarlarımızın da bildiği gibi; Kulübümüz bu sezon 5. kez Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından  "seyircisiz oynama" cezasına çarptırılmıştır. TFF Futbol Disiplin Talimatı'nın "Çirkin ve Kötü Tezahürat" başlıklı 55. maddesine dayanarak verilen bu cezalar, Kulübümüzü maddi ve manevi olarak çok büyük zarara uğratmaktadır. Aynı maddeye göre; çirkin ve kötü tezahürat yüzünden aldığımız seyircisiz oynama cezaları, beraberinde sürekli katlanarak artan para cezalarını da getirmektedir. Seyircisiz maçlardaki hasılat kaybımızın da eklenmesiyle, Kulübümüzün bu cezalardan dolayı çok ciddi boyutlarda bir maddi kaybı söz konusudur.

Küfürlü ve kötü tezahürat yüzünden 6. kez ceza gelmesi durumunda yine 1 maç seyircisiz oynama, 7. kez tekrarlanması durumunda ise bu kez 2 maç seyircisiz oynama cezası ve yine katlanarak artan miktarlarda para cezaları uygulanmaktadır.

Büyük Fenerbahçe Taraftarının, çok büyük fedakarlıklarla Fenerium'lara koşarak, Fenercell kullanarak, tahvil alarak kulübüne önemli ölçüde katkı sağlamaya çalıştığı bir dönemde maruz kaldığımız, değeri milyonlarca lirayı bulan hasılat kaybı ve para cezaları, Kulübümüzü ve camiamızı derinden yaralamaktadır.

Cumartesi akşamı oynayacağımız Bursaspor maçında, kadın ve çocuk taraftarlarımız bir kez daha nöbeti devralacak, yine Şükrü Saracoğlu Stadı'nı bayram yerine çevirecek, takımımızı büyük bir coşkuyla destekleyerek yine tüm camiamızın göğsünü kabartacaklardır.

Bursaspor maçını da geride bıraktıktan sonra, bundan sonra oynayacağımız maçlarda Büyük Fenerbahçe Taraftarı'nın büyük bir sağduyuyla hareket edeceğine ve Kulübümüze ceza aldıracak davranışlardan kaçınacağına , "KÜFÜR ETME; ETTİRME" prensibine sahip çıkacağına olan inancımız tamdır.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ