Taraftarlarimiz Destek İçin Yürüdü

01.07.2013

Taraftarlarimiz Destek İçin Yürüdü

Taraftarımız, UEFA Disiplin Kurulu’nun verdiği kararı protesto etmek, Başkanımız ve Kulübümüze olan desteklerini ortaya koyma adına, şimdiye kadar düzenlemiş oldukları destek yürüyüşlerinden bir tanesini daha gerçekleştirdi.

Suadiye’de toplanan binlerce sarı lacivertli taraftar, çeşitli tezahürat ve pankartlarla Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’na yürüdü. Ülkenin çeşitli illerinden Bağdat Caddesi’ne gelen binlerce taraftarımız, 19.07’de ‘Büyük Fenerbahçe Yürüyüşü’nün startını verdi. Başkanımız Aziz Yıldırım’a ait posterlerin de yer aldığı organizasyonda, taraftarlarımız attıkları sloganlarla da Kulübümüzün yanında olduklarını gösterdi. Suadiye’de başlayan yürüyüş, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda son buldu.

Taraftarlar tarafından organize edilen bu yürüyüşe, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Yasemin Merçil ile Yalçın Haker de katıldı.

Yasemin Merçil: “Fenerbahçe taraftarı olarak buradayım”
Fenerbahçe Televizyonu'na konuşan Yönetim Kurulu Üyemiz Yasemin Merçil, şu açıklamada bulundu:
"Güzel bir gün. Hep beraber Fenerbahçe ailesi olarak bir aradayız. Üzücü günler geçirdik, ancak taraftarımız arkamız da olduğunu bilmek çok önemli. Herkese teşekkür ederim. Taraftarın bir organizasyonu idi. Disipline sevkimizi ile ilgili bir protesto ve Başkanımızın arkasında olduğunu gösterme adına ben de taraftar olarak geldim. Başkanımız ve yöneticilerimiz adına tüm taraftarımıza teşekkür ederim."

Yalçın Haker: “Herkes Fenerbahçe için sokaklarda”
Yürüyüşe katılan bir diğer Yönetim Kurulu Üyemiz Yalçın Haker ise, "Bize yapılan haksızlıkları göstermek için buradayız.  Belki de sesimiz duyurulur da bir anlamı olur. Geçen 3 Temmuz’da da buradaydık. Herkes Fenerbahçe için sokaklarda" dedi.