"taraftarlarimiza Güzel Futbol İzlettireceğiz"

06.09.2011

"taraftarlarimiza Güzel Futbol İzlettireceğiz"

Geçen sezon da Profesyonel Futbol Takımımız da kiralık olarak forma giyen Everton’un başarılı savunma oyuncusu Joseph Yobo İstanbul’a geldi.
Gecenin geç saatlerinde Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelen Nijeryalı oyuncumuzu Profesyonel Futbol Takımımız İdari Menajeri Hasan Çetinkaya karşıladı.

"Çok mutluyum"

 

Oyuncumuz, ayağının tozuyla yaptığı açıklamada, "Gerçekten çok mutluyum. Zaten giderken de bir gün Fenerbahçe’ye dönmek istediğimi söylemiştim. Döndüğüm için şu an gerçekten çok mutluyum" dedi.

"Transfer süreci uzun sürebiliyor"

 

Transfer süreci ile ilgili olarak Yobo, "Evet bazen transfer görüşmeleri uzun sürüyor. Ben her zaman Everton’dan ayrılmak istediğimi onlara belirtmiştim. Ama bazen futbolda böyle oluyor. İstediğiniz kısa sürede transfer bitmiyor. Tamamen 2 kulüp arasındaki görüşmeler sonucu bu" diye konuştu.

 

"İleriye bakmalıyız"

 

Takımdan ayrılan oyuncularla ilgili içinse Yobo, "Beraber oynadığımız oyuncularımın gittiğine üzüldüm. Sevdiğim arkadaşlarımdı ama kulüpte onların yerini doldurmak için elinden geleni yapıyor. Bugün benimde gelişimle ve yeni arkadaşlarımızın da katılışı ile yeni oyuncuların alındığını da biliyorum. En iyisini yapmak için kulüp elinden geleni yapıyor, bizde zaten bu düşünce doğrultusunda buradayız. Giden arkadaşlarım için üzgünüm ama sonuçta her zaman ileriye bakmak lazım. Süreç devam ediyor, başlangıcı yaptık sonunu da getirmek istiyoruz" dedi.

"Her maç final havasında geçti"

 

Yobo Türk futbolunda yaşanan süreçle ilgili, "Tabiki de biz geçen sezon çok stresli ve gergin maçlar oynadık. Her maç final havasında geçti. Her maç bizim için zordu. Öyle bir süreç yaşandı ama artık, ne olduysa oldu geride bırakmak lazım. Tamamen geçmişi unutarak önümüze bakmamız lazım. Şampiyonlar Ligi’nde olmamamız bizim için hayal kırıklığı. Bunun telafisi de Türkiye ligi. Sonuna kadar mücadele edip gerçek gücümüzü şampiyonluğa gitmek istiyoruz. Şampiyonluğa tekrar gitmek istiyoruz" diye konuştu.

 

"Taraftarlarımıza güzel futbol izlettireceğiz"

 

Yobo, Fenerbahçe taraftarı içinse, "Bizim her zaman amacımız geçen sene nasıl şampiyon bitirdiysek, onun üstüne çıkmak. Bütün arkadaşlarımın böyle düşündüğünü ben biliyorum. Bende bireysel anlamda bu şekilde düşünüyorum. Hocamızın da istediği doğrultu da. Hocamıza da yardımcı olarak, kendi içimizde de daha iyi bütünleşerek, daha iyi birliktelik sağlayarak sonuna kadar şampiyonluğu hedefliyoruz. Taraftarlarında bizim arkamızda geçen sene nasıl durduklarını biliyoruz. Bu senede yapmaları gereken şey yine bizim iyi niyetli mücadelemizi o birlikte oynadığımız futbolu gelip desteklemeliler. Onlara güzel bir şekilde futbol izlettireceğiz" dedi.