27.03.2012

Tarihi Davada 10. Duruşma

Başkanımız ve yöneticilerimizin de yargılandığı Tarihi Davada 10. duruşma günü Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda başladı. Mahkemede tutuksuz sanıkların savunmalarının alınması işlemi sürüyor.

Yöneticilerimizin de takip ettiği duruşmada savunmasını veren menajer Mithat Halis'e sorular soran Başkanımız Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'nin Ankaragücü ve Sivasspor'da oyuncuları bulunan Halis'ten bir şey isteyip istemediğini sordu. Halis de Fenerbahçe'den böyle bir talep gelmediğini mahkeme heyetine bildirdi.  "Bu dava başka bir dava, Perşembe gününü bekleyin. Bu bir şike davası olsaydı ben burada olmazdım. Davada yargılanan herkes gelsin buraya yüzleşelim hesaplaşalım o zaman" diyen Başkanımız Aziz Yıldırım,  "Burada sadece biz yargılanıyor gibiyiz, diğerleri nerede? Fenerbahçe dışındakiler neden buraya gelmiyorlar? Trabzonlular neden gelmiyorlar? Neredeler onlar? 6 ay sonra geleceklerse hiç gelmesinler. Madem öyle burada tüm Türk Sporu yargılansın" dedi. Bu talebi değerlendireceklerini söyleyen Mahkeme Heyeti Başkanı Mehmet Ekinci,  "Onları da çağıracağız çapraz sorguya burada alalım" dedi.

Mahkemede savunmasını veren oyuncularımızdan Sezer Öztürk ise "Savcı transferden Eskişehir yönetiminin haberi var mı diye sorduğunda, vardı dedim. Ama savcı bu ifadelerimi iddianameye koymadı, çok üzüldüm. Şekip Mosturoğlu ile görüşmeme ben babamla, o da oğluyla geldi, Sadece tanışma amaçlıydı, transfer konuşulmadı. Sami Dinç benim avukatımdır. Şekip Mosturoğlu ile de tanışma maksatlı görüştüm. Benimle ilgilendiklerini söyledi ve görüşmelerimiz futbol jargonuna uygundur. Yasadışı hiçbir teklif almadım. Transferim ancak haziranda gerçekleşebildi. İddialar doğru olsa transferim bu kadar zor mu gerçekleşirdi?" diye konuştu.