03.05.2012

Tarihi Davada 14. Duruşma

Başkanımız ve Yöneticilerimizin de yargılandığı Tarihi Davanın Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda yapılan 14. duruşması sona erdi. Davanın bugünkü duruşmasında Mahkeme Heyeti tanıkların dinlenmesi işlemini tamamladı ve bir kısım tutuklu sanığın ek beyan ve taleplerini aldı.

Özel Yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 10’u tutuklu 93 sanıklı Tarihi Davanın 14. duruşmasına tutuklu sanıkları tamamı ile bazı tutuksuz sanıklar katıldı. Tutuklu sanıkların yakınları ile yöneticilerimizin de izleyici sıralarından takip ettiği 14. duruşmada, aralarında TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı İlhan Cavcav’ın da yer aldığı toplam 18 tanık dinlendi.  Mahkeme Heyeti daha sonra, aralarında Asbaşkanlarımızdan İlhan Ekşioğlu ve Mali İşler Müdürümüz Tamer Yelkovan’ın da bulunduğu 5 tutuklu sanığın ek beyan ve taleplerini aldı.

Davanın 15. duruşması, 4 Mayıs Cuma günü yine Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda görülecek. Mahkeme Heyeti, yarınki 15. duruşmada müdafilerin ve bugün konuşmayan diğer tutuklu sanıklar ile isteyen tutuksuz sanıkların ek açıklama ve taleplerini alacak. Mahkeme Heyeti ardından, tahliye taleplerini değerlendirecek ve ara kararlar verecek. Başkanımız Aziz Yıldırım’ın avukatlarından Şeref Dede, bugün ek beyanda bulunan 5 tutuklu sanığın arasında Aziz Yıldırım’ı yer almadığını hatırlatarak, Başkanımızın yarınki duruşmada kısa bir konuşma yapabileceğini bildirdi.