Tarihi Davada 18. Duruşma Sona Erdi

31.05.2012

Tarihi Davada 18. Duruşma Sona Erdi

Başkanımız ve yöneticilerimizin de yargılandığı Tarihi Davanın 18. duruşması sona erdi. Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda yapılan 18. duruşmada, sanıkların çapraz sorgulanmasına devam edildi. Rahatsızlığı nedeniyle dün Şişli Etfal Hastanesi’ne sevk edilen Başkanımız Aziz Yıldırım 18. duruşmada da yer almadı.

Özel Yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 9’u tutuklu 93 sanıklı Tarih Davanın 18. duruşmasında, aralarında Asbaşkanlarımızdan İlhan Ekşioğlu’nun da bulunduğu 8 tutuklu sanık ile tutuksuz sanıklar yer aldı. Bazı değerlerinin yüksek çıkması üzerine Metris Cezaevi’nden Şişli Etfal Hastanesi’ne sevk edildiği için dünkü 17. duruşmaya katılamayan Başkanımız Aziz Yıldırım, hastanedeki tetkikleri devam ettiği için 18. duruşmada da yer alamadı.

Sanık yakınları ile bazı eski ve yeni yöneticilerimizin de takip ettiği 18. duruşma, saat 09.45’te başladı ve 12.15’te sona erdi. Tarihi davanın 18. duruşmasında da, son iki duruşmada olduğu gibi sanıkların çapraz sorgularına devam edildi. Davanın 19. duruşması 1 Haziran Cuma günü yapılacak. 19. duruşmada, sanıkların çapraz sorgularının tamamlanmasının ardından, Savcı esasa ilişkin mütalaasını verecek. Ardından Mehmet Ekinci başkanlığındaki Mahkeme Heyeti, sanık ve sanık avukatlarının taleplerini alacak, tahliye taleplerini değerlendirecek.