Tarihi Davanin 9. Duruşmasi Başladi

26.03.2012

Tarihi Davanin 9. Duruşmasi Başladi

Başkanımız Aziz Yıldırım, duruşmalara bugün yeniden başlanan Tarihi Davada, mahkeme heyetine "Herkes namuslu oldu, sanki bir tek namussuz biziz!"  dedi.

Başkanımız Aziz Yıldırım ve yöneticilerimizin de yargılandığı Tarihi Davada, 30 günlük aranın ardından, duruşmalara Çağlayan’daki İstanbul Adliye Sarayı’nda devam ediliyor. Duruşmaya Aralarında Başkanımız Aziz Yıldırım, yöneticimiz İlhan Ekşioğlu ve Mali İşler Müdürümüz  Tamer Yelkovan’ın da bulunduğu tutuklu sanıkların yanı sıra tutuksuz sanıklar da katıldı. Özel Yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza mahkemesinde görülen Tarihi Davanın bugünkü duruşmasında 16 tutuklu sanık ve çok sayıda tutuksuz sanık, tutuklu yakınları ile Kulübümüz yöneticileri de hazır bulundu. Daha önce tutuklu sanıkların savunmalarının alındığı davanın bu sürecinde, tutuksuz sanıkların savunmalarının alınacağı öğrenildi.

Davanın en son 24 Şubat’ta yapılan son duruşmasında, taraftarlarımız Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde sabah saatlerine kadar beklemiş, Mahkeme Heyeti yöneticilerimizden Şekip Mosturoğlu ile Altyapı Koordinatörümüz Cemil Turan’ın tutuksuz yargılanmalarına karar vermişti. Tutuksuz yargılanan ve daha önce mahkemeden ifade vermeyen isimlerin dinleneceği davaya Çarşamba günü ara verilecek. Duruşmalara 30 Mart Cuma gününe kadar devam edilecek.

Başkanımız Aziz Yıldırım’ın 29 Mart Perşembe günü sözlü savunma yapacağı, 30 Mart Cuma günü de tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalacağı yönünde görüş bildiren hukukçular, Mahkemenin bu yönde karar vereceğini beklediklerini dile getirdiler.

Bu arada duruşma sırasında Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci’nin "Teşvik primi önleme merkezi mi kurdunuz?" diye sorması üzerine Başkanımız Aziz Yıldırım Gençlerbirliği maçı öncesi Trabzonspor’un teşvik primlerine dair duyumlar aldıklarını ve Nihat Özdemir’in Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav’a yazdığı bir mektupla bu duyumları aktardığını belirterek,  "Kurduk, bunu iddia makamı söylüyor. Bu olaylar olduğundan beri herkes namuslu oldu, sanki bir tek namussuz biziz. Bir köşe yazarı, bu sene lig temiz diyor ama 12 Kasım’daki yazısında bambaşka şeyler yazıyor, herkesi suçluyor" diye yanıt verdi.