Tarihi Maç Dünya Basininda

21.09.2011

Tarihi Maç Dünya Basininda

Sadece kadınlar ve çocukların izlediği Fenerbahçe-Manisaspor lig maçının ayrıntıları, ünlü Amerikan haber ajansı Associated Pres(AP) tarafından tüm dünyaya duyuruldu. Ajansın haberinde, taraftarların Başkanımız Aziz Yıldırım’a verdiği desteğe de yer verildi.

Dünyanın en büyük 3 haber ajansı arasında yer alan AP’nin Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki maçla ilgili geniş haberi, dünyadaki tüm basın organlarında yankı buldu. Haberde, futbol maçlarında seyircisiz oynama cezasının önüne geçilmesi amacıyla başlatılan uygulamayla, kadın ve 12 yaş altındaki çocukların maçı ücretsiz izleyebildiği kaydedilirken; Fenerbahçe-Manisaspor maçını 41 binden fazla kadın ve çocuğun izlediği vurgulandı. Maçın futbolcuların seyircilere verdiği çiçeklerle başladığı ve kadın taraftarların kadın polis memurları tarafından arandığı detaylarının da aktarıldığı haberde, kadın Yönetim Kurulu Üyemiz Yasemin Merçil’in "Bu gerçekten tarihi bir gün. Dünyada ilk kez, sadece kadınlar ve çocuklar bir futbol maçı izleyecek" şeklindeki sözleri de yer aldı AP, Fenerbahçeli kadın taraftarların Başkan Aziz Yıldırım’ın resimlerinin bulunduğu tişörtlerle Aziz Yıldırım’a olan sevgi ve desteklerini gösterdiğini de Dünyaya aktardı.

Sadece Türk Spor Tarihi değil, Dünya Spor Tarihine de geçecek olan ve stadımızın ev sahipliği yaptığı bu tarihi maçı, 46 bin Fenerbahçeli kadın ve çocuk taraftar izlemişti.