23.02.2012

Tarihi Savunma (3)

Başkanımız ve yöneticilerimizin de yargılandığı tarihi dava, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda sürüyor. 7. duruşma günü başladı. Başkanımız Aziz Yıldırım, 21 Şubat Salı akşamı kaldığı yerden savunmasına devam ediyor. Başkanımızın savunmasından bazı cümleler şöyle:

"Sivasspor maçının hiçbir tapesinde şike konuşması yoktur. Mecnun Bey’le maç öncesi konuşmaların hepsi maç biletleriyle ilgiliydi... İddianame öyle bir haldeki sanki kulüp başkanımı hiç konuşmayacak. Ne Konuşursa suç oluyor... Sivas maçında yemekte görüntülenen çantada bilet vardı. Bunu Sivas Valisi dahil herkes biliyordu...Şike oyuncularla yapılır. Başkanlar aralarında şike yapsa ne olur. Sahada oyuncular oynar...Biz, Trabzonspor’un yapacağı şike ve teşvik çalışmalarını önlemek için bazı görüşmeler yaptık...  Mehmet Yıldız 82. dakikada oyuna girdi. Şike olsa baştan oynardı. Zaten girince de asist yaptı... (Bu arada Başkanımız iddia edildiği gibi, Sivas’ta  elbise çantasında para taşınamayacağını uygulamalı olarak Mahkeme Heyeti’ne gösterdi. Abdullah Başak’ı yanına çağıran Başkan Yıldırım, İlhan Ekşioğlu’nun elbise çantasına bu paranın giremeyeceğini temsili olarak anlattı. Başkanımız Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Başkanı ve yönetimini bu duruma düşüren emniyet yetkililerinin özür dilemesi gerektiğini söyledi.  Sivasspor maçının görüntülerini mahkemeye sunan Başkan Yıldırım, "Satın aldığımız kaleciye bakın neler çıkarıyor. Volkan da Sivas maçında hatalı gol yedi. O da mı şike yaptı. Biz bunları hak etmedik Sayın Başkan" dedi. Başkan Yıldırım, Sivasspor kalecisi Korcan’ın Selçuk’tan yediği hatalı golün şike golü olarak tanımlanmasının haksızlık olduğunu söyleyerek, dünya futbolunda marka olmuş kalecilerin yediği bu tip benzer golleri Mahkeme Heyeti’ne sundu. Başkanımız Aziz Yıldırım’ın Mahkemeye sunduğu görüntüler arasında Kalecimiz Volkan Demirel’in Schalke maçında yediği gol de var.

Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci’nin Başkanımızdan savunmasını 15 dakikada oparlamasını istemesi üzerine Başkanımız, "105 yıllık bir kulübü yargılıyorsunuz. Burada herşeyi net olarak açıklamalıyız" dedi. ...