Teknik Direktörümüz Erol Bulut, Aytemiz Alanyaspor galibiyetini değerlendirdi

07.01.2021

Teknik Direktörümüz Erol Bulut, Aytemiz Alanyaspor galibiyetini değerlendirdi

Teknik Direktörümüz Erol Bulut, 2-1'lik Aytemiz Alanyaspor galibiyetinin ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Erol Bulut, “Son 3 maçta maksimum puan aldığımız için mutluyuz. Antep maçında ikinci yarı göstermiştik. İyiye gidişat orada ikinci yarıda belli olmuştu. Onun devamı geldi o yüzden o açıdan çok mutluyuz. Tabii eski takımıma karşı galip gelmek mutluluk verici. O takım Avrupa Ligi ön elemesi oynadı. Alanyaspor geçen sene müthiş bir performans gösterdi. Bu sene üzerine koyarak gidiyorlar. Onları tebrik ediyorum. İyi futbol oynuyorlar. Birbirine alışmış futbolcular. 3 puan aldığımız için mutluyuz. Önemliydi bizim için. Doğru yolda devam ediyoruz. Bugünkü oyunu seyredenler 'Rakibe %70 topu verdiler' diyecekler. Evet, bizim düşüncemiz ilk yarı rakibe topu vermek, topun arkasında durmaktı. Bir de sadece 2 gün dinlendik ve maça çıktık. Rakibimiz 2 günden fazla dinlenerek maça çıktı. Onu da unutmayalım. Evet, rakibimize vermek istedik topu ilk yarı. Biraz daha önde basabilirdik ama futbolcu psikolojisi, 1-0'ı korumak, soyunma odasına öyle girmekti. İkinci yarı daha çok istediğimiz oyun ortaya çıktı. Ama biraz üzüntülü olduğum taraf, yakaladığımız net pozisyonları daha iyi değerlendirmemiz lazım. Tercihlerimiz daha iyi olmalı; şut, pas, son vuruş, konsantrasyon… Çok fazla pozisyon kaçırıyoruz bu anlamda. İnşallah önümüzdeki maçlarda bunlar daha iyi gerçekleşecek.” dedi.

Transfer dönemiyle ilgili soruyu ise Teknik Direktörümüz Erol Bulut şöyle cevapladı: “Transfer dönemi herkes kendini güçlendirmek için transfer yapmaya çalışıyor. Bizim de düşüncemiz var. Ne yapabiliriz, piyasaya bakacağız. Mesut Özil'in adı sosyal medyada çok dolaşıyor. Önümüzdeki günler kendisiyle ilgili olsun, diğer düşündüğümüz futbolcularla ilgili olsun netlik kazanacak. Şu an bir şey söyleyemeyeceğim burada olmadığından dolayı. Gerçekleşirse ondan sonra bakarız."