Teknik Direktörümüz Erol Bulut, Kasımpaşa galibiyetini değerlendirdi

15.01.2021

Teknik Direktörümüz Erol Bulut, Kasımpaşa galibiyetini değerlendirdi

Teknik Direktörümüz Erol Bulut, Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turunda Kasımpaşa'yı 1-0 mağlup ettiğimiz karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Takımımızın adını çeyrek finale yazdırmasının ardından yayıncı kuruluşa konuşan Teknik Direktörümüz Erol Bulut, “Maça iki takım da kontrollü başladı. İki takım da birbirini çok fazla pozisyon vermemeye çalıştı. Süre biraz geçince oyun açılmaya başladı ve ikinci yarı daha da iyi oldu. İki taraf adına da yeterince gol pozisyonları oldu. Biz, duran toptan birini iyi değerlendirdik; 1-0 öne geçtik, defansımızı iyi yaptık. 1-2 tane daha atabilirdik, iyi değerlendiremedik. Rakibin de birkaç tane pozisyonu vardı. Ama genel olarak baktığımızda iyi oyun, güzel oyun ve tur atladığımız için mutluyuz.” dedi.

Takımımızın her hafta üzerine koyarak gittiğini dile getiren Erol Hoca, “Her hafta üzerine koymaya çalışıyoruz. İyi gidiyor, defans anlamında iyi işler yapıyoruz. Hücum anlamında yeterince gol pozisyonlarına giriyoruz ama maalesef bazen son vuruşlarımızda, son paslarımızda daha isabetli olmamız lazım. Her hafta üzerine koyarak gittiğimizi göz önüne aldığımızda sakat futbolcularımız, hasta futbolcularımız oluyor, kart cezalıları oluyor, o yüzden tam anlamıyla hep rotasyona gitmek zorunda kalıyoruz. Büyük ihtimal sezon sonuna kadar bu şekilde devam edecek. Çünkü 3-4 günde bir maç oynuyoruz, aynı şekilde rakiplerimiz de öyle. Ama şu anda oynanan oyundan memnunum. Tabii daha iyisi de olabilir. Bunun üzerinde sürekli çalışıyoruz. Önümüzde yeterince maç var. Baktığımızda 5 galibiyet aldık ama bu, bizim için yeterli değil. Bunun devamını getirmek istiyoruz.” dedi.

Takımın fiziksel durumu hakkında da bir değerlendirmede bulunan Teknik Direktörümüz Erol Bulut, “Takımın fiziksel durumundan çok memnunum. Rakamsal anlamda bir değerlendirme yapmam gerekirse son oynadığımız 118 km koştuk, ondan önceki maç 117,5 km koştuk. Ve arada sadece iki günlük bir dinlenme imkanımız vardı. O nedenle fiziksel açıdan bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Ama takım tabii ki sonuç itibariyle yoruluyor.” diye konuştu.

Son olarak transfer dönemi ile ilgili konuşan Teknik Direktörümüz Erol Bulut, “Evet, 1-2 transfer düşünüyoruz. Mümkünse bunları yapmaya çalışıyoruz. Tabii elimizdeki futbolcular olsun, bildiğiniz üzere ekonomik durum, limitler vs. onlar da el verdiği sürece 1-2 transferi takımımıza katmaya çalışıyoruz.” şeklinde bir değerlendirmede bulunurken; yayıncı kuruluşun Mesut Özil ile ilgili sorusuna ise “Hep birlikte izleyeceğiz.” cevabını verdi.

Basın Toplantısı

Teknik Direktörümüz Erol Bulut, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı maç değerlendirmesinde şöyle konuştu:

“Kupada tur atladığımızdan dolayı mutluyuz. Maçın başlangıcında kontrollü maç oldu, sonrasında maç biraz açılmaya başladı. İki taraf da pozisyonlar buldu. İkinci yarı biraz daha hücum anlamında iki takım girişim de bulundu. Duran toptan değerlendirdiğimiz bir pozisyon oldu. 1-0 öne geçtik. Bunu da maçın sonuna kadar koruduğumuzdan dolayı mutluyuz. Tur atladık. Futbolcularımı tebrik ediyorum.”

Ömer Faruk, Mert Hakan ve Diego Perotti ile ilgili sorular üzerine de Bulut, şu yanıtları verdi:

“Ömer Faruk'la ilgili fazla bir şey söylemek istemiyorum, çünkü gereken bütün durumu Sportif Direktörümüz size izah etti. Benim burada şuan Ömer ile ilgili bir şey söylemem doğru olmaz. Kendisi gerçekten yetenekli ve iyi bir futbolcu. Biz elimizden geleni yaptık, onu söyleyebilirim.”

“Mert Hakan'la ilgili söyleyeceğim, evet profesyonel bir futbolcu, Fenerbahçe'nin futbolcusu, büyük takımın futbolcusu. Canı yanmış olabilir. Aytaç kafasına tekme attı, hakem bunu maalesef görmedi. VAR'dan da maalesef göremediler. Görülmesi gerekirdi. Çünkü o da kırmızı kart. Bizimkisi de kırmızı kart, doğru. Hakemin VAR'a çağrılması gerekiyordu. İki kırmızı kart olması gerekirdi. Evet, Hakan orada bir reaksiyon gösterdi, bunu zaten kendisiyle yarın oturup konuşacağız.”

“Perotti çok önemli ve değerli bir futbolcu, Roma'da yaptıkları ortada. Biz de katkı sağlaması için aldık. Maalesef sakatlıklar onu bir türlü bırakmadı. Ameliyat olacak gözüküyor. 8 aya kadar uzak kalabilir. Aramızdan ayrılırsa, oraya bir takviye inşallah yapacağız.”