Teknik Direktörümüz Erol Bulut’tan galibiyet açıklaması

25.11.2020

Teknik Direktörümüz Erol Bulut’tan galibiyet açıklaması

Teknik Direktörümüz Erol Bulut, 4-0 galibiyetimizle sonuçlanan Sivas Belediye Spor karşılaşmasının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalar yaptı.

İlk olarak maçı değerlendiren Erol hoca, “Bize bir test oldu. Bazen büyük takımlar 2. lig, 3. lig takımlarına karşı oynadıkları zaman biraz küçümsüyorlar. Nitekim de bazen negatif sonuçlar alınıyor. Biz bunu yaşamak istemiyorduk. O yüzden ilk dakikadan itibaren konsantre olmak istedik. İlk yarı tam istediğimiz gibi olmadı çünkü kalemizde iki pozisyon verdik. Yakaladığımız pozisyonlar oldu, değerlendiremedik. İlk yarının sonuna doğru Mame Thiam'ın attığı bir gol oldu. İkinci yarıda işler biraz daha kolaylaştı. İkinci yarıdaki performanstan daha memnunum.”

Takım içindeki forma rekabetini değerlendiren Erol Bulut, “Son oynadığımız lig maçından sonra da konuştuk. Futbolcularıma her zaman hazır olmalarını istediğimi ilettim. İyi performans göstermeleri mutluluk verici. İşim bu konuda daha rahat. Her futbolcum hazır halde olduğu zaman hepsini her zaman değerlendirebilirim anlamına geliyor. Bugün de o doğrultuda oldu. Birkaç genç arkadaşımızı oynattık, onların performansını gördük. Onlar da iyi performans gösterdi.” diye konuştu.

Pazar günü oynanacak Beşiktaş derbisiyle ilgiliyse Erol hoca, “Beşiktaş yeni bir takım kurdu. Bayağı transfer yaptılar. Son maçlarını kazandılar. Güzel bir derbi olacağını düşünüyorum. Kolay bir maç olmayacak tabii. Karşımızda güçlü bir ekip olacak. Kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” ifadelerine değindi.

Son olarak Sergen Yalçın'ın pazar günü oynanacak derbi öncesi yaptığı dostluk açıklamalarıyla ilgili Erol Bulut, “Her zaman bu şekilde. Söylediklerine katılıyorum. Sergen hocayla Fenerbahçe'den takım arkadaşıyız. Beraber oynadık. Hafta sonu hep birlikte göreceğiz.” şeklinde konuştu.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtlayan Erol Bulut'un açıklamaları şu şekilde:

“Sağ bekte Uğur arkadaşımızı oynattık. İkinci yarıda Eyüp'ü oyuna aldık. Onlar altyapıdan gelen oyuncularımız. İlk yarıda Ömer birkaç top kaybetmesine rağmen istekliydi. Uğur'un sağ bek olarak hem hücumda hem defansta çok iyi bir maç çıkardığını düşünüyorum. Eyüp sonradan girdi. O da topu ileri taşıdı. Güzel bir galibiyet oldu.

Derbi maçları çok farklı oluyor. Geçen hafta biz galip geldik, Beşiktaş galip geldi. Güzel bir maç olacağını düşünüyorum. Sahaya her zamanki gibi galibiyet için çıkacağız.”