Teknik Sorumlumuz Tahir Karapınar: İnşallah Fenerbahçe’nin geleceğinde Altay, Ferdi, Murat gibi oyuncular iyi şeyler yapacak

05.07.2020

Teknik Sorumlumuz Tahir Karapınar: İnşallah Fenerbahçe’nin geleceğinde Altay, Ferdi, Murat gibi oyuncular iyi şeyler yapacak

Teknik Sorumlumuz Tahir Karapınar, Göztepe galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

Yayıncı kuruluşa galibiyeti değerlendiren Tahir Karapınar, “İki perdelik bir oyun oldu. Tabii ki galip geldiğimiz için çok mutluyuz. İlk devre planladığımız gibi çok iyi oynadık. Topu çok iyi çevirdik, golleri bulduk. İkinci yarı daha rahat bir maç çıkarabilirdik. Ama iki takımı da kutluyorum. İnanılmaz sıcak bir hava, bir takım 110, bir takım 109 koşmuş. İki takım da gerçekten çok iyi mücadele etti. İkinci devre golü yiyince biraz bocaladık, toparlayamadık. Daha iyi, pas yapmamız, kanatlara açılmamız, oyunu soğutmamız gerekiyordu. Golü de yiyince sıkıntıya girdi. Sonuçta kazandık, mutluyuz.” dedi.

Genç oyuncular için parantez açan Tahir Karapınar, “1 aydır buradayım, yavaş yavaş birbirimize alışıyoruz. İlk yarı planladığımız gibi gitti. Genç oyuncular, Ferdi çok iyi oynadı. Sonra Murat'ı oyuna aldık. Tabii sakatlıklar da bunda etkili oldu. Birkaç genç oyuncu vardı, onları da oynatabilirdik ama oynatamadık, galip gelmemiz gerekiyordu. Ama genç oyuncu performansları çok iyiydi. İnşallah Fenerbahçe'nin geleceğinde Altay, Ferdi, Murat gibi oyuncular iyi şeyler yapacak diye düşünüyorum.” ifadelerine değindi.

Son olarak Ferdi Karapınar'ın performansını değerlendiren Tahir Karapınar, “Ferdi Avrupa'da yetişmiş bir oyuncu. Biz biraz birebir de ilgileniyoruz Ferdi'yle. Konuşarak bazı şeyleri çözüyoruz. Bugün bilhassa attığı gollerde ondan bunu istedik; içeri girip şut atmasını istedik. Yetenekli bir oyuncu. Kendine güvenli bir oyuncu. İyi de oynadı, iyi de goller attı. İnşallah Fenerbahçe'nin geleceğinde iyi bir performans yapacak diye düşünüyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Basın toplantısı

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında ilk olarak maçı değerlendiren Tahir Karapınar, daha sonra soruları yanıtladı.

Dirar'ın sakatlığı ve Ferdi'nin performansını değerlendiren Tahir Karapınar, “Dirar'ın 1-2 haftadır devam eden bir sakatlığı var ama profesyonelce devam ediyor. Devam edemedi, yarın belli olur. Çok kötü bir sakatlık olduğunu düşünmüyorum. Ferdi 20 yaşında, Fenerbahçe'nin geleceği için önemli bir oyuncu. Avrupa'da yetiştiği için takımda çekingenlik yaşıyor. Biz 1 aydır buradayız, birebir görüşüyoruz, konuşuyoruz. Çok yetenekli bir oyuncu. Bunu da ortaya koymaya, sorumluluk almaya başladı. Bu, Fenerbahçe için çok önemli bir detay. Sadece Ferdi değil; Altay, daha sonra Murat'ı aldık yani genç oyuncular bugün takıma iyi katkı verdi.” dedi.

Ligdeki sıralamayla ilgiliyse Tahir Karapınar, “Biz sıralamaya çok bakmıyoruz. Maç maç bakıyoruz. Önümüzde Gençlerbirliği maçı var. O maçı da kazanıp ondan sonraki maçlarımızı da kazanmak istiyoruz. Rakiplerimizin alacakları sonuçlara da bağlı ama ligi en iyi yerde bitirmek istiyoruz.” diye konuştu.