11.10.2012

Teşekkürler Kaptan

Teşekkürler Kaptan,

Fenerbahçemize geldiğin 2004-2005 sezonundan bugüne, efsane çubuklu formamızı sekiz gururlu yılda onurla taşıdın.

Fenerbahçemizin  sayısız başarısında geminin kaptanı oldun.  Birinci yüzyılımızın son demlerinde vardın,  şanlı tarihimizde yerini aldın. Eminiz ikinci yüzyılı yazanlar da seni unutmayacaklardır.

Umutların tükendiği anda ortaya çıkıp maçları çevirirken, tekrar tekrar izleyip inanamadığımız golleri sihirli sol ayağınla sıradan bir iş gibi gerçeğe dönüştürürken seni büyük bir hayranlık ve gururla izledik.

Sahada formana gösterdiğin özeni özel hayatına da yansıtarak Türk futbolseverlerin hayranlıkla izlediği bir futbolcu, genç oyuncuların kendilerine örnek aldığı bir profesyonel olarak milyonlarca gönülde taht kurdun.   

Taraflı tarafsız tüm Türk spor kamuoyunun takdirini kazandığın Fenerbahçe kariyerin boyunca seni sadece yeşil sahalarda değil, mahalle aralarında top oynayan küçüklerin sırtındaki değişmez 10 numara olarak da izledik.
Futbolun tüm güzelliklerini centilmenliğin ve fair play ruhun ile harmanlayarak gönüllerimizi fethederken, ezeli rakiplerimizin tribünlerinden şarkılarla-tezahüratlarla uğurlanan nadide bir futbol adamı oldun. 

1907 Fenerbahçe Derneği olarak bizler tüm futbolseverler gibi seni izleme ve tanıma fırsatı bulduğumuz için kendimizi şanslı addediyor,  bundan sonraki yaşamında da sonsuz başarılar diliyoruz.  

Uzakta olsan da bizden birisi olarak  Fenerbahçe tutkunla Ülkemizi ve Fenerbahçemizi en iyi şekilde temsil etmeni diliyoruz.

Ailece yolunuz açık şansınız bol olsun Büyük Kaptan...

Que deus sempre ilumine você e sua familia. Boa sorte no seu novo caminho Grande Capitão.


1907 Fenerbahçe Derneği