Tff'den İki Önemli Değişiklik

11.08.2011

Tff'den İki Önemli Değişiklik

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, federasyon olarak 2 önemli konuda değişiklik yaptıklarını açıkladı.

TFF Yönetim Kurulu’nun toplantısının ardından basın mensuplarının karşısına geçen Mehmet Ali Aydınlar, "İki önemli karar aldık. Talimatlarda değişiklik yapıyoruz. Akreditasyon kartlarıyla ilgili karar aldık. Yeni sezonda 1 başkan ve 1 yönetici olmak üzere en fazla 2 yönetici soyunma odalarına girebilecek. Onun dışındaki yöneticiler soyunma odalarına giremeyecekler. Ayrıca ikinci olarak yabancı oyuncu sınırlanmasıyla ilgili karar aldık. Yeni sezon 6+2 yabancı futbolcu sistemiyle oynanacak. Ancak sınırsız yabancı ile sözleşme yapılacak" diye konuştu.

Öte yandan bir gazetecinin soruşturma ilgili sorusu üzerine ise Aydınlar, "Önümüzdeki hafta sonlandırmayı umut ediyoruz" dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi açıklaması

Yabancı oyuncu sayısı ve akreditasyon konusunda yapılan yeni düzenleme ile ilgili TFF’den resmi açıklama geldi. TFF’nin resmi internet sitesinde şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 2011-2012 sezonunda Spor Toto Süper Lig’de mücadele edecek kulüplerin 18 kişilik maç kadrolarında bulunduracağı yabancı futbolcu sayısında yeni bir düzenleme yaptı.

Buna göre; yabancı oyuncuların 6 tanesi sahada yer alırken, kalan 2 yabancı oyuncu da kulübede bulunabilecek. Geçtiğimiz sezonki, 2 yabancı oyuncunun kadro dışında yer alabilme uygulaması ise yürürlükten kalktı.

Bununla birlikte; TFF Yönetim Kurulu, Süper Lig kulüplerinin istediği kadar yabancı oyuncu ile sözleşme imzalamasını karara bağladı. 10’uncu yabancı oyuncu için 90 bin lira altyapı fonu ödeyecek olan kulüpler, 11’inci yabancı ve sonrasındaki her oyuncu için 250 bin lira altyapı fonu ödeyecek.

14 Haziran’da başlayan 2011-2012 sezonu birinci transfer ve tescil dönemi 5 Eylül 2011 Pazartesi günü sona erecek.

Akreditasyon Talimatı’nda değişiklik

TFF Yönetim Kurulu, Akreditasyon Talimatı’nda değişiklik yaptı. Kulüplere verilen, "soyunma odasına giriş yapabilecek yönetici" akreditasyon sayısı, 1’i başkan toplam 2 kişi olarak düzenlendi.

Ayrıca 2011-2012 sezonunda diğer liglerde olduğu gibi Spor Toto 3.Lig’de de maç sabahı eş güdüm toplantısı yapılmasına karar verdi."