Tff'nin Yeni Başkani Mehmet Ali Aydinlar

29.06.2011

Tff'nin Yeni Başkani Mehmet Ali Aydinlar

Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurul ve Seçim Genel Kurulu, 237 delegenin katılımıyla Ankara Sheraton Otel’de yapıldı. Genel kurulda Mehmet Ali Aydınlar TFF Başkanlığı’na seçildi.

Divan başkanlığına Av. Dr. Levent Bıçakcı seçildiği genel kurulda, divanın üyeliklerine de Nihat Özdemir, Metin Keçeli ve Sevda Karaali getirildi. Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurulu’nda, başkan Mahmut Özgener döneminin faaliyet ve denetim kurulu raporlarıyla gelir-gider tablosu ibra edildi. Genel kurul delegeleri, 1 Haziran 2010 ile 31 Mayıs 2011 tarihlerini kapsayan faaliyet ve denetim kurulu raporları ile gelir-gider tablosunun okunmasının ardından, raporları oyçokluğu ile kabul etti.

Ankaraspor’un üyeliğinin devamına karar verildi

Genel kurulda 01.06.2011 - 31.05.2012 Dönemi Bütçe Tasarısı ile Talimatı ve Bütçe Uygulama Esasları görüşülerek 245 milyon 213 bin 170 liralık TFF Bütçesi kabul edildi. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun 04.08.2010 tarih ve 89 sayılı toplantısında verilen karar gereğince üyeliği askıya alınan Ankaraspor A.Ş.’nin, yapılan oylama sonucunda üyeliğinin devamına oy çokluğu ile karar verildi.

Seçime tek adayla gidildi

Futbol Federasyonu genel kurulunda başkanlık seçimine tek başkan adayı olarak katılan Mehmet Ali Aydınlar, TFF Başkanlığı’na seçildi. Genel kurula katılan 237 delegeden 204 başkanlık seçimi için oy kullandı. Delegelerin 201’sinin oyunu alan Mehmet Ali Aydınlar, Futbol Federasyonu’nun yeni başkanı oldu. Bu arada başkanlık seçiminin ardından yönetim ve denetleme kurulu üyelikleri için seçim yapıldı.Kendisini bu göreve aday gösterenlere teşekkür eden başkan Aydınlar, konuşmasının ardından yönetim kurulu üyeleriyle birlikte delegelerin tebriklerini kabul etti. TFF’de seçimle gelen kurullar şöyle oluştu:

Yönetim Kurulu:

Göksel Gümüşdağ
Lutfi Arıboğan
Hüsnü Güreli
Kemal Olgaç
Erhan Kamışlı
Cüneyt Tanman
Yunus Egemenoğlu
Servet Yardımcı
Mehmet Baykan
Mehmet Akif Üstündağ
Ergün Tekin
Erdal Atalay
Arif Koşar
Hakan Kanık

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler:
Sedat Artukoğlu, Mehmet Öztürk, Asım Atmaz, Yemen Ekşioğlu, Ali Düşmez, Adem Yılmaz, Aydoğan Cevahir, Emre Alkin, Cevat Ay, Ahmet Çelebi, Mehmet Hanifi Işık, Gökhan Ayaydın, Ziya Erbaş ve Yusuf Kenan Yılmaz

Denetleme Kurulu:
Hamdi Topçu, İsmail Gerçek, Hakkı Koçak, Mehmet Ali Kaynar ve Kenan Özsaraç

Denetleme Kurulu Yedek Üyeler: Birol Acar, Kazım Çalışkan, Mustafa Öcalan, Tayyip Yaşar ve Rafet Kalkan