"tff'ye Talebimizi İlettik"

26.08.2011

"tff'ye Talebimizi İlettik"

Dernek Başkanımız ve Kulübümüz Asbaşkanlarından Ali Koç’un dün akşam Profesyonel Futbol Takımımızın üyeleriyle yaptığı toplantıdan sonra alınan ve kamuoyuna da deklare edilen bir alt ligde oynama kararı için bugün harekete geçildi. Ali Koç ve Kulübümüz Yönetim Kurulu Üyelerinden Ali Yıldırım, Federasyona giderek bir alt ligde oynama talebimizi Federasyon yetkililerine iletti. Bir isyan halinde olmadıklarını ve olumsuz bir görüşme yapmadıklarını belirten Ali Koç, "Bu durum bir paradigma değişikliği. Çok önemli ve çok etraflıca irdelenmesi gerekir" dedi. Koç, öfkelerinin yapılanlardan çok yapılmayanlara karşı olduğunu da vurguladı.

Ali Koç ve Ali Yıldırım, sabah saatlerinde TFF’nin İstinye’deki binasına gelerek Kulübümüzün talebini TFF yetkililerine iletti. Kulübümüz ve TFF yetkililerinin yaptığı toplantının çıkışında kısa bir açıklama yapan Ali Koç şunları söyledi:

"TFF kurmayları ile konuyu istişare ettik. Bu bağlamda Federasyondan, Fenerbahçe’nin içinde bulunduğu durum ve yapılanları göz önünde bulunduklarında yardımcı olmalarını, daha fazla zarar vermeden en doğru ve gerçekçi şekilde Fenerbahçe’nin bir alt ligde oynayıp oynayamamasının irdelenmesini, teknik ekiplerimizin istişaresi konularında buluştuk, konuştuk, dertleştik. İsyan halinde veya olumsuz bir görüşme için gelmedik. İleriyi dönük olarak, futbol ailesinin paydaşları olarak, bu ailenin önemli oyuncularından biri olarak Federasyondan bize yardım etmesini ve saygı duymasını istedik. Varsa bu konunun en doğru yöntemleri araştırılacak ve bize görüş belirtilecek. Biz de kendi aramızda istişare edeceğiz. Bu durum bir paradigma değişikliği. Çok önemli ve çok etraflıca irdelenmesi gerekir. Sadece Fenerbahçe için değil, tüm Türkiye için en hayırlı kararın verilmesini istiyoruz. Öfkemiz yapılanlarla ilgili değil, yapılmayanlarla ilgili. Daha sağlam durmamız gerekiyordu. Dün verdiğimiz karar doğrultusunda, en uygun süreçlerle nelerin yapılıp yapılamayacağı istişare edilecek. Biz de bu konuyu kendi aramızda görüşeceğiz"

Ali Koç bir soru üzerine, TFF’nin kararını önümüzdeki hafta başında açıklamasını beklediklerini de sözlerine ekledi.