The Next Generation Turnuvasi Başliyor

11.08.2011

The Next Generation Turnuvasi Başliyor

Fenerbahçe U19 Takımımız 17 Ağustos 2011 tarihinde başlayacak The Next Generation Turnuvası’na katılacak.

Turnuvada Fenerbahçemizin yanı sıra FC Barselona, Celtic FC, Manchester City FC, Marseille, Sporting Lisbon, Liverpool FC, Molde FK, Vfl Wolfsburg, Ajax,aston Villa FC, Rosenborg BK, FC Basel, PSV Eindhoven, Inter Milan FC, Tottenham Hotspur takımları da mücadele edecek.

11 ülkeden 16 takımın katıldığı ve 6 ay sürecek olan bu turnuva 17 Ağustos 2011 Çarşamba günü başlayacak. 4’erli 4 grupta yapılacak turnuvanın ilk ayağında, gruplarda ilk iki sırayı alan takımlar, Ocak 2012’de, belirlenecek bir ülkede final karşılaşmalarına çıkacak. Grup maçları deplasmanlı olarak gerçekleştirilecek. 3. grupta yer alan Fenerbahçcemizin maç programı şöyle:

7 EYLÜL AJAX – FB
28 EYLÜL ASTON VILLA – FB
12 EKİM ROSENBORG – FB
26 EKİM FB – ASTON VILLA
16 KASIM FB – ROSENBORG
7 ARALIK FB – AJAX (Bu maçın tarihinde değişiklik olabilir)

Toplam 48 maçın oynanacağı gruplarda ilk 2 sırayı alacak takımlar, Ocak ayında daha sonra belirlenecek bir ülkede düzenlenecek finallere katılacak. Takımların kadroları 1 Ocak 1993 ve sonrasında doğmuş oyunculardan oluşacak. Ayrıca takımlar kadrolarında 1 Ocak 1992 ve sonrasında doğmuş 3 oyuncuya da yer verme hakkına sahip olacak. Organizasyonun ilk yılında tribün gelirleri kulüplere kalacak. Yayın hakkı ise düzenleyici firmada olacak. Deplasman masrafları ise düzenleyici firma tarafından karşılanacak. Organizasyon ilk etapta 3 yıl boyunca sürecek. Konu ile ilgili olarak www.fenerbahce.org sitesinin yanı sıra http://www.nextgenseries.com sitesinden de bilgilere ulaşmak mümkün olabilecek.