Thibault Rossard: Kazanabildiğimiz kadar kupa kazanmak istiyorum

03.09.2019

Thibault Rossard: Kazanabildiğimiz kadar kupa kazanmak istiyorum

Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımızın yeni transferi Thibault Rossard, milli takımdan dönerek Serkan Acar Resort&Sports Topuk Yaylası'nda kamp yapan takımımıza katıldı. Transferi hakkında değerlendirmelerde bulunan smaçör, sarı lacivert forma altında kupalar kazanmak istediğini ifade etti.

İlk günü olduğu için çok heyecanlı olduğunu belirten Thibault, “Daha dün gece geldiğim için şehri çok fazla gezme şansım olmadı. Bugün benim ilk günüm ve çok heyecanlıyım. En kısa sürede evime yerleşerek takım arkadaşlarımla zaman geçirmek için heyecanlanıyorum.” dedi.

Takımda yer alan oyuncularımızı kişisel olarak tanımadığını ifade eden Rossard, Hidalgo ve Ter Maat ile karşılıklı oynadığını söyledi.

Serkan Acar Resort&Sports Topuk Yaylası hakkında da izlenimlerini aktaran smaçör, “Çok güzel bir yer. Dağ yollarını gördüğümde bu kadar güzel olacağını düşünmemiştim. Hem sakin bir yer hem de manzarası çok güzel.” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe forması altında hedeflediği başarıları hakkında ise Thibault Rossard, “Kazanabildiğimiz kadar kupa kazanmak istiyorum. Lig şampiyonluğunu kazanmayı diliyorum.” dedi.

Fotoğraflar: Ahmet Hopyar