Thy Euroleague Final Four Basin Toplantisi Ve Ödül Töreni Yapildi

12.05.2016

Thy Euroleague Final Four Basin Toplantisi Ve Ödül Töreni Yapildi

Almanya’nın Başkenti Berlin’de 13-15 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek THY Euroleague Final Four öncesi basın toplantısı ve ödül töreni yapıldı. En İyi Beş'te yer alan Jan Vesely ödülünü alırken; basın toplantısında Başantrenörümüz Zeljko Obradovic ve Çek yıldızımız Jan Vesely önemli açıklamalarda bulundu. 


En İyi'ler Ödüllerini Aldı

Alexanderplatz Meydanı'nda düzenlenen açılışta öncelikle sezonun en iyileri ödüllerini aldı. Sezonun en iyi ilk 5'inde Çek oyuncumuz Jan Vesely ile De Colo, Milos Teodosic (CSKA Moskova), Malcolm Delanye (Lokomotiv Kuban), Ioannis Bourousis (Laboral Kutxa) yer aldı. Bu isimlere ödüllerini İbrahim Kutluay ve Nikola Vujcic verdi.


THY Avrupa Ligi'nde 2015-2016 sezonunun en değerli oyuncusu (MVP) ile en skorer ismi CSKA Moskova'nın Franzsız yıldızı Nando de Colo oldu. THY Avrupa Ligi'nin en iyi savunmacısı CSKA Moskova'nın ABD'li oyuncusu Kyle Hines, sezonun yükselen yıldızı ödülünü ise Barcelona'nın genç oyuncusu Alex Abrines aldı.


Organizasyon düzenlenen basın toplantısı ile devam etti. Basın toplantısına Final Four’da mücadele edecek takımların antrenörleri ile her takımdan birer oyuncu katıldı.  Takımımızı da Başantrenörümüz Zeljko Obradovic ile oyuncumuz Jan Vesely temsil etti.


Bertomeu: "Çok heyecanlı bir sezondu"

Euroleague Başkanı ve CEO'su Jordi Bertomeu da yaptığı açılış konuşmasında, “Heyecan verici bir sezonu geride bırakmak üzereyiz. Berlin’e gelen  4 takımda buraya gelmeyi hak etti. Euroelague’e her yıl ilgi artıyor. 16 yıldır bu organizayonu gerçekleştiriliyoruz. Berlin’de bu final bizim için çok özel, teşekkürler”  diye konuştu.


Zeljko Obradovic: “İlk amacımız final”

Her maçın önemine değinen Zeljko Obradovic ise, “Motivasyonumuz çok yüksek. Çok çalışarak bu noktaya geldik. İlk amacımız finale yükselmek. Buradaki antrenörlerin de hepsi önemli tecrübelere sahip ve herkes finali hedefliyor” dedi.


Jan Vesely: “İlk finali oynamak istiyorum”

Sakatlığını tamamen atlattığını dile getiren Jan Vesely de, “Euroleague’de ilk finali oynamak istiyorum ve buna kesinlikle hazırım. İlk dakikadan son dakikaya kadar küçük detaylara dikkat etmemiz gerekiyor. Ödüller önemli ama asıl önemli olan ise maçları kazanmak ve şampiyonluk. Sakatlığımı da atlattım ve kendimi çok iyi hissediyorum.  Yeniden parkelere dönmek çok önemli. Taraftarların da desteği çok önemli ve sezon boyunca bizi desteklediler. Berlin’de de taraftarlarımızın sayısının fazla olacağını biliyorum ve bu bizim için çok önemli” ifadelerini kullandı.