Tolga Deniz Aytöre: "bu Eşitsizlikleri, Bu Haksizliklari Kabul Etmeyeceğiz"

23.11.2012

Tolga Deniz Aytöre: "bu Eşitsizlikleri, Bu Haksizliklari Kabul Etmeyeceğiz"

Yönetim Kurulu Üyemiz Tolga Deniz Aytöre, PFDK tarafından, Eskişehirspor karşılaşmasında kırmızı kartla oyun dışında kalan Caner Erkin ile basın toplantısında konuşan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman’a verilen cezayı FB TV’ye yaptığı şu açıklamayla değerlendirdi:

"Bu karar "Fenerbahçe’nin adil yarışmasına engel olmak amacıyla verilmiş bir karar." TFF tarafından Fenerbahçe ile ilgili alınan tüm kararlar, bu şekilde alınıyor. Bu dakikadan sonra gereken ne ise yapılacaktır. Çok önemli bir maç öncesindeyiz ve buna bile hassasiyet gösterilmiyor. Diğerlerine gösterilen hassasiyetin hiçbiri Aykut Kocaman’a gösterilmiyor. Aykut Kocaman’ın suçu Fenerbahçeli olması mıdır? Fenerbahçe’nin suçu bu ise söylesinler bir çözüm bulalım. Fenerbahçe’ye yapılan haksızlıkların sebebi nedir? Biz her şeyin farkındayız. Bizim bugüne kadarki suskunluğumuzun sebebi farklı hukuki mücadelelere kanalize olmamızdandır. Ama anlaşılıyor ki bu suskunluğumuz yanlış anlaşılmış. Bu konuda da gereğini yapacağız, susmayacağız. Bize yapılan bu eşitsizliği ve Türk sporuna bu kadar katkı yapan bir kulüp olarak yapılan bu haksızlıkları hak etmiyoruz. Fenerbahçe’yi ya hasım olarak görüyorlar yada önemli bir Avrupa maçı öncesi gerekli hassasiyeti gösterecek kadar Fenerbahçe’yi değerli bulmuyorlar. Bu bir yarış ve bu yarış adil olmak zorunda. Fenerbahçe’ye kesinleşmemiş yargı kararları üzerinden vurmaya çalışıyorlar. Bu kararlar kesinleşinceye kadar hiç kimse ama hiç kimse ne Fenerbahçe’yi ne yöneticilerini bu şekilde suçlayamaz.

Biz, Fenerbahçe hakkında her türlü kararı alabiliriz diye düşünenlere, bunun böyle olamayacağını açıkça göstereceğiz, TFF kararları ile ilgili ne gerekiyorsa yapacağız. "