Toplanan İmzalar İlgililere İletilmeye Devam Ediliyor

28.05.2014

Toplanan İmzalar İlgililere İletilmeye Devam Ediliyor

Derneğimiz tarafından ‘Adalete Fener Yak’ sloganı ile ‘Kulübümüz, Başkanımız ve Yöneticilerimizin yeniden adil yargılanması’ adına başlatılan imza kampanyasında toplanan imzalar, ilgililerine iletilmeye devam ediyor.


Change.org imza platformu üzerinden başlatılan; renk farkı gözetmeksizin toplumun her kesiminden kısa sürede büyük destek görerek altı yüz bin sayısına yaklaşan imza, Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül, Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Haşim Kılıç, MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, CHP Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ardından bu kez TC Adalet Bakanlığı’na ve Türkiye Barolar Birliği’ne iletildi.
Dernek Başkanımız Sayın Ali Y. Koç ve Yöneticilerimiz Simla T. Bayazıt, Fethi Pekin ve Can Gebetaş tarafından gerçekleştirilen ziyarette, 38 klasörden oluşan, Fenerbahçe’nin yeniden adil yargılanmasını talep eden imza ve bu talebe dair yorumlar, Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sayın Metin Feyzioğlu’na teslim edildi.


Ziyaretler esnasında; Dernek Başkanımız ve Yöneticilerimiz; Kulübümüzün, Başkanımız Aziz Yıldırım ve Yöneticilerimizin, yeniden adil yargılanma talebinin, kamuoyuna daha güçlü bir sesle iletilmesine imkan sağlayan kampanya ve imzalar ile ilgili bilgi verdi.