Topuk Yaylasi'nda Kamp Yapan Takimlar Övgüler Yağdirdi

08.08.2016

Topuk Yaylasi'nda Kamp Yapan Takimlar Övgüler Yağdirdi

Fenerbahçe Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesislerimiz yerli ve yabancı birçok kulübün kamp merkezi tercihi olmaya devam ediyor. Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Alanyaspor'un yanı sıra, Gaziantep Büyükşehir Belediye ve Katar temsilcisi Al-Wakrah da yeni sezon öncesi hazırlık çalışmalarını Fenerbahçe Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesislerimizde sürdürüyor.
 

Fenerbahçe Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesislerimiz, yurtiçi ve yurtdışından farklı branşlardaki takımları ağırlamaya devam ediyor.
 

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren birçok futbol takımı da kamp merkezi olarak Fenerbahçe Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesislerimizi tercih ediyor.
 

Eşsiz doğa ve iklim koşullarının yanı sıra tüm detayların düşünüldüğü olanaklarıyla misafirlerine kusursuz bir hizmet sunan Fenerbahçe Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesislerimiz; Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Alanyaspor ile PTT 1. Lig takımlarından Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ve Katar Süper Ligi takımlarından Al-Wakrah'ı konuk ediyor.
 

Fenerbahçe Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesislerimizin müdürü Ayten Yıldırım, Profesyonel Futbol Takımımızın hazırlık kampı ile sezonu açtıklarını ve birçok önemli takıma tesislerde ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.
 

Fenerbahçe TV’ye konuşan Ayten Yıldırım, “Temmuz ayında Profesyonel Futbol Takımımızın kampıyla başladık. Takımımızın kampı bittikten sonra Kayak Federasyonu Kayaklı koşu milli takımı, Süper Lig takımlarından Antalyaspor, Eskişehirspor, Akhisar Belediyespor, Suudi Arabistan'dan Al Khaleej’in kampları bitti. Hepsi çok memnun ayrıldı. Hatta takımlar önümüzdeki yıl için şimdiden rezervasyon yaptırmayı düşündüler. Şu anda Alanyaspor ve Gaziantep Büyükşehir Belediyespor takımlarının kampları devam ediyor. Yakın zamanda onların kampları bitecek. Cuma günü Katar’dan Al-Wakrah takımı geldi. 26 Ağustos’a kadar buradalar. Dolu dolu geçiyor, Ağustos ayının sonuna kadar doluyuz. Eylül ayı itibariyle de Basketbol ve Voleybol takımlarımızın kampları gerçekleşecek. Kaliteli hizmet, güleryüz, kaliteli yemek, hijyen… Takımlarımız son derece memnun. Hatta bazı takımlar bizde yer olmadığı için kamplarını erken bitirmek durumunda ve başka otellere geçmek durumunda kalıyorlar ve bu yüzden üzgün ayrılıyorlar. İnşallah seneye daha uzun birlikte olabiliriz onlarla” dedi.
 

Alanyaspor teknik direktörü Hüseyin Kalpar ile Alanyasporlu futbolcular da Fenerbahçe Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesislerimizde kamp yapmanın kendileri için büyük bir ayrıcalık olduğunu söylediler.
 

Fenerbahçe TV mikrofonlarına açıklamalarda bulunan Alanyaspor teknik direktörü Hüseyin Kalpar, “Burası güzel ve sevilecek bir yer. Mümkün olsa da daha fazla kalabilsek ama psikolojik olarak çok fazla kamp dönemi çok iyi olmuyor. Burada iyi bir kamp dönemi geçirdik. Önemli bir kamp yeri. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım’a, Türk futboluna böyle bir tesisi kazandırdığı için çok daha büyük teşekkür ediyorum. Biz de bunlardan faydalanıyoruz. Tüm takımlar faydalanmaya çalışıyor. Burada iyi bir kamp dönemi geçirmemek mümkün değil. Maçlara burada hazırlandık. Burada aldığımız büyük enerjiyi lig maçlarında harcayacağız” şeklinde konuştu.
 

Alanyasporlu oyunculardan Haydar Yılmaz ise, “Futbolcu için her şey dört dörtlük şekilde yapılmış. Daha önce gittiğimiz yerlerde yemesinden içmesinden, sahasından zemininden futbolcular şikayetçiydi. Burada bulunduğum için mutluyum. Keyifli geçiyor. Çalışmalar ne kadar zor olsa da ortam güzel olduğu zaman futbolcu daha bir keyifli ve istekli çalışıyor. Böyle bir tesisi Türkiye’ye kazandırdıkları için Fenerbahçe camiasına ve Başkan Aziz Yıldırım’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
 

Fenerbahçe Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesislerimizde iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini vurgulayan Alanyasporlu bir diğer oyuncu Gökay İravul da, “Ben tesislerimiz diyorum. Türkiye’nin en güzel kamp yerlerinden bir tanesi. Burası doğal yaşam olarak ve futbolcuların zaman geçirmesi açısından çok güzel bir kamp yeri. Şartlar diğer yerlere göre fazlasıyla iyi. Güzel bir kamp dönemi geçirdik, inşallah lige de iyi başlarız” ifadelerine değindi.
 

Tesislerimizde yeni sezona en iyi şekilde hazırlandıklarını vurgulayan Alanyasporlu Abdoulaye Ba ise, “Biz futbolcular için çok güzel bir tesis. Buraya ikinci kez geliyorum ve evimde gibi hissediyorum. Futbolcular adına her şey düşünülmüş. Olanaklar muhteşem, fitness salonu harika. Yeni sezona en iyi şekilde hazırlanıyoruz” diye konuştu. 
 

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor teknik direktörü Bülent Bölükbaşı ve Antep ekibinin futbolcuları da tesislerin dünya standartlarında olduğunu söylediler.
 

Fenerbahçe TV mikrofonlarına Fenerbahçe Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesislerimizde geçirdikleri kamp dönemini anlatan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor teknik direktörü Bülent Bölükbaşı, “Kamp çok güzel geçiyor. Sonlarına yaklaştık ama çok keyifli. Ortam keyifli geçmesini sağlıyor. Keşke daha fazla olsa da dışarıda yer aramasak. Oyuncular da biz de memnunuz. Hava şartları muhteşem. Herkes sıcaktan şikayet ederken biz burada montla oturuyoruz. Çok güzel geçiyor” dedi.
 

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor oyuncularından Erdal Güneş, “Kamp yerinin ferah olması işimizi daha da kolaylaştırıyor. Bizim burada üçüncü senemiz, biz buranın müdavimlerindeniz. Birçok yer gezdik ama buradaki rahatlığı bulamadığımız için üç yıldır buraya geliyoruz” ifadelerini kullanırken, Muhammed Reis ise, “12 senedir sezon öncesi kamplarına gidiyorum, en iyi yer burası diyebilirim. Buraya arkadaşlarımız da geliyor ve onlar da aynı şeyi söylüyorlar. Burası saha olarak, tesis olarak, yemekler olarak, odalar olarak komple bir tesis. Yapanların eline sağlık. İnşallah ülkemizde böyle tesisler çoğalır ve bütün kulüplerimiz faydalanır” şeklinde konuştu.
 

Fenerbahçe Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesislerimizin son misafirlerinden Katar Ligi takımlarından  Al-Wakrah teknik direktörü Mauricio Larriera da Fenerbahçe Spor Kulübü'nün eşsiz bir tesis inşa ettiğini ve burada olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.
 

Fenerbahçe TV’ye yaptığı açıklamada Fenerbahçe Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesislerimizde olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Al-Wakrah teknik direktörü Mauricio Larriera, “Çok iyi ağırlanıyoruz. Türkiye futbolda çok güçlü bir ülke ve Fenerbahçe de bu ülkenin en büyük kulübü. Burası muhteşem bir tesis. Yeni sezon öncesi doğayla iç içe bir hazırlık dönemi geçiriyoruz” dedi.
 

İletişim:
 
Fenerbahçe Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesisleri / Topuk Yaylası / Kaynaşlı / DÜZCE
Telefon: +90 (380) 547 70 77
Fax: +90 (380) 547 74 00
rezervasyonty@fenerbahce.org