Topuk Yaylasi Tesisleri Tamamlaniyor

09.06.2011

Topuk Yaylasi Tesisleri Tamamlaniyor

Kulübümüzün Düzce’nin Kaynaşlı ilçesine bağlı Topuk Yaylası’nda yaptırdığı tesislerin inşaat çalışmasında sona gelindi.

 

Profesyonel Futbol Takımımızın da kamp yapacağı tesislerimizde, çalışmalar tüm hızıyla sürerken, ince işçiliklerin tamamlandığı bölümlerde halılar serilmeye başlandı. Çevre düzenlemeleri ile ilgili çalışmaların aralıksız sürdüğü tesislerimiz, futbol takımımızı ağırlamaya hazırlanıyor.

 

Düzce’nin Kaynaşlı ilçesi sınırlarındaki Topuk Yaylası’nda inşa edilen Fenerbahçe Spor Kulübü Topuk Yaylası Tesisleri 150 dönümden büyük bir arazi üzerinde ve 2 bin 500 metrekarelik bir alanda inşa ediliyor. 8 bin 91 metrekarelik inşaat alanı ile tamamı doğal ahşap malzemeden yapılan tesisin kullanım alanı, üzeri açık spor alanları ve bunlara bağlı ek tesislerle birlikte 8 bin 605 metrekareyi buluyor.

 

İçerisinde 1 adet 68*105 metre ebatlarında çim futbol sahası ve 1 adet 40*60 metre ebatlarında çim antrenman sahası da bulunacak olan tesiste; 40’ı dubleks toplam 80 oda bulunuyor. Tesiste ayrıca otopark, 210 metrekarelik bir fitness merkezi, göle bakan 330 metrekarelik bir restoran, 160 metrekarelik çok amaçlı salon, Türk hamamı, buhar odası, sauna ve masaj odası ile birlikte, yürüme ve koşu parkurları, solaryum odası, kuaför gibi bölümler de yer alıyor.

 

Tüm bunların yanı sıra sporcularımızın ve Düzce halkının alışveriş yapma zevkini de yaşamaları amacıyla 1 adet Fenerium mağazası da tesislerimizde yer alacak.